Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

ANTYCHRYST

Film v pohodě docela jsem se nasmál, sice mě trochu štvala ta zažloutlá kamera u moře, ale to bylo to jediný co bych vytknul. Od filmu není zapotřebí čekat něco hlubokomyslnýho. Na český poměry zajímavě pojmutej příběh o zpestření zajetého manželského života :) je to skoro na 4 * ...kde jsme udělali chybu.. ()

TSZ

Na české "mainstreamové" poměry se jedná o poměrně odvážné téma, které však selhává ve dvou elementárních rovinách: scénář a režie. O tom, že Michal Viewegh je zručný spisovatel, ale o dost horší scénarista, není pochyb již dlouho a Jan Hřebejk už bohužel na svá kvalitní díla taky jen vzpomíná (a jsou to vzpomínky z již hodně dávné doby). ()

J.e.r.e.c

Velmi příjemné překvapení! Vážně jsem se obával dalšího českého filmu ve vrcholném stadiu demence, ale tohle je přitom zábavný lehký „letní“ dezert typu Román pro ženy. Geniální Langmajer s učebnicovým pornoknírem je ztělesněním všech ženských i mužských erotických snů, a ani jeho spolusouložníci nezůstávají pozadu. Neuvěřitelné je, že všechny postavy (bez výjimky!) jsou sympatické, nelžou si, nejsou na sebe hnusné, hystericky na sebe neřvou, chovají se s nadhledem. Několikrát jsem se nahlas smál, a občas dokonce tam, kde to tvůrci zamýšleli (sprchová scéna), což se mi u českého filmu dlouho nestalo. Pokud čekáte cokoliv jiného, než oddechovou zábavu, budete zklamáni, ale pro mě je tenhle příjemně neambiciózní kousek po všech těch Nevinnostech, Horempádech a Medvídcích vítaným občerstvením Hřebejkova zrezlého arzenálu. 70 % ()

Hank

Film při kterém se divák otáčí k ostatním a zkouká, zda je jim to taky tak trapné nebo ne. Tuna vaty a neumětelské erotiky s východoněmeckým knírkem. ()

Cucina_Rc

Opět další nízkorozpočtový film, který měl poukazovat na nevšední milostné praktiky, takže děj o ničem. 3* za herecký výstup H. Čermáka. ()

DJ Kritik

Odľahčený pohľad na novodobú tvár spolunažívania. Je to milé a vskutku ma niektoré situácie pobavili. Napr. Pozeranie fotiek z dovolenky spoločne s rodičmi. ()

soviczka

Naprosto zbytečný a z velké části trapný film. Za zmínku stojí jen Hynek Čermák a soundtrack. V negativním smyslu pak i Langmajer s vizáží východoněmeckého pornoherce z 80. let... Inspirace? Chraň bůh... Než dopadnout takto, raději si jednoho dne koupím kočku. ()

Behind

Pro seriózního diváka určitě urážlivá a nízká záležitost, nad kterou je zapotřebí odplivnout. Naštěstí nejsem seriózní divák. Film už jsem viděl dvakrát a pokaždé jsem se výborně bavil. Herecké výkony, neotřelé téma, vtip i výrazná retrostylizace z české domoviny - to všechno si zaslouží hvězdičku. Rozhodně mám za to, že je mnohem těžší udělat dobrou komedii než "seriózní" film na vážné téma. Chce to odvahu riskovat jít s vlastní kůží na trh. Každý "znalec" přece vidí, že komedie není nic HODNOTNÉHO. ()

kubilov

Vím to, pořád si stěžuju, že Hřebejk točí jen podle scénářů Jarkovskýho, ale proč doprdele Viewegh!? Je to skvělej autor, ale k Hřebejkovi se fakt totálně nehodí, protože jeho po léta budovaná aura "českého Spielberga" (kterou by si moc přál všeobecně zavést) dostává tímto filmem povážlivé trhliny. Vieweghova nadsazenost a neproveditelnost se mlátí s Hřebejkovou rádoby nevinností a melancholií až z toho vzniká naprostá dementnost, kterou nezachraňují karibské scenérie, ale těch pár povedených vtipů, které vypustí stejně jen Jirka Langmajer. ()

paphaja

docela váhám co k tomuto filmu dodat, snad jen to, že si přestávám číst zajímavosti o filmu před jeho nebo v průběhu shlédnutí. Pak by mi totiž půlku snímku neběhala hlavou informace o hlavní protagonistech- sourozencích. Ano, je to puritánský názor, ale..koho sakra může napadnout do filmu se sexuálním podtextem a scénami obsadit jako manžele sourozence?? Nemůžu si pomoct, je to zvrhlé! :-D ()

MyrnaAlec odpad!

To měla být komedie ??? I když se podívám na jméno režiséra, je to už jasnější. Nic tak trapného a asexuálního jsem neviděla a doufám, že už neuvidím. ()

Fajt

No jo Viewegh, jak jinak ! Zoufalý pokus jak zaujmout. Když za každou cenu, tak vzhůru s nahotou do Karibiku, kam jinam. (že by u Viewegha ty Boží mlýny zapracovaly?) Viktorie Čermáková a Hynek Čermák jsou sourozenci. Jedna hvězdička pro J.Langmajera. ()