Magistrátní úředník ing. Vilém Kouble (Jiří Suchý) je vytržen z běžného života návštěvou bytosti z jiné planety Babanou (Jitka Molavcová). Babana chce poznat život na planetě Zemi a také musí splnit jeden důležitý úkol.... (oficiálny text distribútora)

Aky

Je zapotřebí mít rád Suchého naivně dobrosrdečný pohled na svět, jeho fantazii, smysl pro hravost a radost z bláznivin. Pak se tahle hříčka musí líbit. ()

honajz2

Suchého blbůstka, která se mi ze začátku docela líbila, ke konci mi ale přišlo, že sám Suchý nevěděl, jak to celé chce dál vést a jak to celé chce zakončit. Je to dost divně natočené - chvíli to působí jak amatérský film, chvíli jako televizní a chvíli jako něco z nějakého psychedelického experimentu (obzvlášť co se záběrů na tvář Babany týče, ona ta Jitka Molavcová chvílemi opravdu působila jako mimozemšťan), zase ale pobavit to dokáže a těch 20 minut rychle uteče, takže jsem celkem spokojený. Kdyby to Suchý měl líp ujasněné, tak asi i ty 4* bych dal, takhle je to za lepší 3*. ()

honajz

Tři hvězdy vážně jen kvůli Suchému a sexy Molavcové. Jinak na tak krátkou stopáž jde o sled scének, více či často méně vtipných, jiskření mne nepobavilo a konec mi připomněl telefonní budky Dr. Who. Chtělo to víc propracovat, určit si nějaké téma, něco vymyslet víc, než jen sled rádoby surrealistických scének. Škoda, protože kamera je skvělá a některé dialogy měly potenciál na hlubší zamyšlení, pokud by se více rozvedly. Třeba ten úvodní sen začne skvěle, ale vyšumí do ztracena. Takhle je to o všem a vlastně o ničem. ()