Sha shou ou yang pen zai

• Taiwan 殺手歐陽盆栽 (viac)

Flipnic

Suprová vypiplaná oddechovka!! První půlka působí spíše vtipně a humorně, vše s jistou nadsázkou. Všechno je krásně barevné, kamera je úžasná, herci hrají výborně a jsou sympatičtí, humor je decentní a lehce úsměvný. Pak film přejde do love story, ze které rychle přejde v akční drama. Hlavní hrdina, nájemný zabiják, který ve skutečnosti nikdy nikoho nezabil a spolu se svými přáteli nechal oběti prostě "zmizet" se ve finále přece jen nasere a jde se pomstít ... Celé mi to připomínalo korejskou tvorbu. Jak úžasný vizual (fakt radost pohledět!!), tak humor, zápletka a velmi šikovná proměna žánrů. Ale on je to Tchaj-wan, zajímavé ... Doporučuji všem, opravdu krásný a parádní film!! ()

Vavča

Taiwanský film, který si jen po troškách čerpá inspiraci z poetiky Tarantina, nebo Guye Ritchieho, odkazy na Leona ale převážně si jde svoji vlastní cestou, námět o zabijákovi, kterému je líto svých obětí je zpracován dost dobře a originálně, hrají samé neokoukané tváře, ale hlavní hrdina i jeho tým jsou vybráni dobře, stejně jako osudová žena, v roli starého mistra zabijáka se mihne známá tvář Eric Tsang. Z humorného a lehce trhlého námětu se ovšem časem přejde i do trochu temnějších vod. Velmi stylové, vizuálně načančané (tady někdo koukal na filmy Patricka Tama, zejména My Heart Is Eternal Rose že?:), napínavé. Rozhodně po delší době film z Taiwanu, co by nemusel zajmout jen zažrané fanoušky asijských jihovýchodních zemí, ale i ty další. ()