V dome

• Česko V domě (viac)

Šestnáctiletý chlapec dochází do domu svého spolužáka a vše, čeho je tam svědkem, pak popisuje ve svých slohových pracích učiteli francouzštiny. Toho začne díky tomuto talentovanému žákovi vyučování zase bavit, ale vzniklá situace spustí celou řadu nekontrolovatelných událostí... (Festival francouzského filmu)

Googooplexer

Nečakal som taký koniec a nemohlo to skončiť inak. Presne ako bolo povedané vo filme. Perfektný rozprávačský príbeh. Ale chcelo ešte kúsok niečo viac, aby som si aj trenky zamokril. ()

Montmorency

Žádné okolky - začátek je okamžitě raketově nastartován originálním příběhem a napětí se stupňuje a stupňuje a nevíte, kam to vlastně povede......bohužel ke konci se to začíná utápět v pomalém melodramatu a konec se mi nelíbil vůbec - 3,5* ()

Von Kempelen

U nich doma se nenásilně prolíná realita s fikcí, obrazy se skutečností, sny a bdění. Konverzační intimní příbeh, kterej ve mě vyvolal (opět) touhu po klasický literatuře a taky po osudových ženách. ()

iggy_pop

Voyeur-sky nekorektný, rafinovane vystavaný thriler kde až do konca divák nevie, či ten malý chlapec skutočne opisuje čo vidí, alebo sa jedná len o jeho zvrátenú hru. V prípade Ozonovej tvorby mierne vybočenie, ale dopadlo na výbornú. ()

maxs

Tak jo. Hodně váhám mezi 4* a 5*, nakonec jsem přemluvil sám sebe a tomuhle podařenému, trochu voyerskému snímku o mladém nadějném spisovateli a jeho učiteli dávám plný počet. Souzním s komentáři zde, že ten konec kazí dojem z jinak bravurního filmu. Podle mě i mnohých by si asi zasloužil víc. I tak jsem nadšený, tak krásně přirozeně plynoucí děj a uchopitelné postavy, strhující příběh, ve kterém se vlastně "až tak nic neděje". Za náročné diváky dávám palec hore! "Pokračování příště...." ()

Sejkorka

Asi jsem pochopil, o co jde, i když druhou půlku jsem zrychleně prosvištěl. A pak zpětně hledal scénu, kde hlavní hrdina svedl matku kamaráda (Emmanuelle Seigner), do jejichž domu chodil. Určitě je to lepší film, než moje hodnocení, zkrátka jsem neměl trpělivost koukat na to na celý. Ve filmu hraje i Jean-François Balmer (ředitele školy). V seznamu hrajících tento herec, známý i z některých Belmodnovek není. Jo a zajímavá je role Kristin Scott Thomas a její perfektní francoužština, pokud tedy nebyla předabovaná .... ()