Škorpión

USA, (2014–2018), 65 h 27 min (Minutáž: 39–63 min)

Elyes Gabel, Katharine McPhee, Eddie Kaye Thomas, Emily Robinson, Erick Avari, Robert Patrick, Joel Gretsch, Anthony Skordi, Andy T. Tran, Jadyn Wong (viac)

Jmenuje se Walter O'Brien a má čtvrté nejvyšší IQ, které kdy bylo změřeno – 197. Einstein měl 160. Když mu bylo 11, zatkla ho FBI, za to, že hacknul počítače NASA, aby si stáhl plány raketoplánů, které si chtěl pověsit na zeď. Nyní vede tým geniálních podivínů. Pracují pro Ministerstvo vnitřní bezpečnosti a díky svým znalostem dokážou překazit hrozby, které ohrožují svět. Říkají si Tým Škorpion.
Jsou čtyři a dohromady mají IQ vyšší než 700. Toby je behaviorista, rozumí řeči těla a dokáže předvídat chování; Sylvester je chodící kalkulačka a je posedlý statistikami; Happy je zázračná inženýrka, která dokáže sestrojit, opravit nebo otevřít cokoli; a Walter je machr na počítače.
Zatímco se ale členové týmu cítí dobře v přítomnosti jeden druhého, sociální vztahy mimo jejich kruh je uvádějí do rozpaků. Musejí se tedy spolehnout na pomoc prakticky myslící servírky Paige Dineenové, jejíž syn rovněž vykazuje neobvyklou inteligenci a nadání. Tým Škorpion řídí agent Gallo, který je jejich vládní spojkou. Společně jsou Tým Škorpion. (AXN)

Meitee

Pokud člověk tento seriál sleduje s nadhledem a nepitvá se v některých absurdních situacích, které hrdinové dokáží neuvěřitelně vyřešit, tak se jedná o pohodovku, která člověku přijde vhod pokud chce vypnout po škole či práci. Bylo pro mne zajímavé vidět Finche jinde než v American Pie. ()

BooThCZ odpad!

Ty p**o, Ferrari stíhá dopravní letoun, nebo to bylo obráceně a ještě tam tahají káble. Čelist až ve sklepě, mozek v kýblu a dílo do odpadu. ()

LarisaDavid

Je síce pravda, že polovici toho čo hovoria nerozumiem, ale hrajú skvele (obzvlášť Elyes). Taktiež niektoré vecičky sú dosť mimo (podľa mňa by ich usmažilo v tej rúre v lese), a pri niektorých uvažujem, či je to naozaj možné, ale asi áno...(a niekedy ma to dosť desí) ale predsa sa nedokážem od toho odtrhnúť, pretože je to neustále akčné a rýchlo to odsýpa a zároveň sa človek na tom zasmeje. Niekedy je to skoro ako paródia (nástup do lietadla) :) ja som jednoducho spokojná, aj keď nemôžem dať plný počet bodov. ()

mpet

Tento seriál si mě hned získal a to hlavně kvůli partě herců, kteří v něm hrají a kteří jsou mi ohromě sympatičtí. Musím připustit, že je to seriál založen na spoustě klišé a někdy i až stupidním scénáři, ale přesto mě opravdu hodně baví. Místy se u něj opravdu od srdce zasměji a místy trochu kroutím hlavou nad tím, na jaké hovadiny se to dívám. Ale právě kvůli hlavním postavám a té partě herců se na to musím dívat dál a dál a těšit se na další hloupost, kterou ti géniové provedou. Asi bych hodnotil jen čtyřmi hvězdami, což je podle mě adekvátní hodnocení (přece jen se tam objevuje spousta chyb), ale kvůli tak nízkému hodnocení (které si podle mě nezaslouží), dávám všech pět. Navíc druhá série je zatím o hodně lepší než ta první, tak možná těch pět hvězd bude nakonec i zaslouženejch. ()

Nihat

V mojom hodnotení má 5 hviezdičiek niečo čo milujem. Dopredu možem povedať, že v seriály je kopec logických chýb, postavy majú pravdu, lebo to tak napísal scenárista a možno by sa to hodilo trochu lepšie zostrihať a v zásade ak sa človek naučí šablónu, tak tuší, čo príde ďalej. Tieto problémy by ma pravdepodobne u iných seriálov odradilo a sekol by som s nimi. Úplne rovnaký bol pre mňa napr. Luther. Prečo je však rozdiel v hodnotení? Tu to viem odpostiť, lebo od oddychovky očakávam niečo iné ako od "hardcore" detektívneho seriálu, ktorý ponúka iba jeden rozmer. Postavy sa vyvýjajú, su ľudské a dá sa do nich vcítiť (hlavne ak človek dosť z ich "problémov" zažil. Toto hodnotenie za mňa a človek musí byť trochu šáhly a ignorovať niektoré fakty na to, aby tento seriál ocenil ()

Ryorka

Boha jeho, to je kokotina....těch vědeckých konzultantů muselo být spousty, avšak má to jeden háček, konzultovali totiž z blázince anebo ze školky. A to nemluvím o stupidních dialozích typu: "ahoj, jak se máš ? ".........odpověď: " prší ". ()

evita_

Prvá séria skutočne zaujala, druhá išla dole vodou a tretiu pozerám veľmi zriedka...akoby stratili nápady pre nové a nové časti...jednoducho, stratilo to iskru, kvôli ktorej som Scorpion začala pozerať... ()

sabotage22 odpad!

Seriál o tíme údajne vysoko inteligentných ľudí riešiacich zapeklité situácie. Bohužiaľ ľudia podieľajúci sa na tvorbe seriálu nemajú asi dohromady ani IQ rovné jednej z postáv, ktoré sa snažia napísať. Dal som tomu pár dielov, ale fakticky, matematicky a fyzikálne je to tak úbohé, že z toho bolela hlava. Neviem ako sa to mohlo udržať až 4 série. Americkým divákom to asi vyhovuje. ()