Frag

USA, 2008, 88 min

Réžia:

Mike Pasley

Dokument Frag vznikl v roce 2008 proto, aby ukázal především starším lidem, co je to progamming a jak funguje. Profesionální hraní už není jen mýtus nebo zábava několika jedinců. Je to nezadržitelně se rozrůstající elektronický sport, který láká čím dál více lidí. (Ferry)

kwoky

Solidní dokument o oboru, který je pro většinu "normálních" lidí neuchopitelný a nechápou ho. Autoři se pokusili aspoň trochu nahlédnout pod pokličku a ukázali výhody i problémy profesionálních hráčů počítačových her. Dokument je bohužel dost dlouhý a je v něm dost hluchých míst, kde se toho dalo říct víc. Mohli vysvětlit aspoň základy toho, co musí profesionální hráč umět a jak málo stačí, aby nevyhrál. Srovnání se šachisty, popis bodování v ligách, prostě nějaká "tvrdá data". Takhle se jen mele pantem a všichni sdělují jen svoje dojmy. Pro mě, který k progamingu přičichnul, to nebylo až tak skvělé. Pro osobu zcela neinformovanou je to zase málo pochopitelné. Takže výsledek nemůžu hodnotit výš, než třemi hvězdičkami. ()