Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

RobbieM@N

Plýtvání režisérského a hereckého talentu na nezajímavou zápletku, nic víc nic míň. Koukat na Colina Farrella se neomrzí, ale obsadit ho do role člověka s inženýrským titulem je myslím stupidní už od prvního pohledu, stejně tak Terrence Howard tam dle mého nezapadl uplně dobře. Rapace potrvzuje herecký talent, její hollywoodská transformace myslím proběhla obstojně a opět potěšila výrazným výkonem. ....jméno té úžasné francouzské písničky je ZAZ - Eblouie Par La Nuit. ()

kolik27

Ou, pecka. Ani bych nevěřil, že někdo dokáže vykouzlit v dnešní době z tak mála tak pěkné drama ve kterém nechybí zajímavá zápletka a solidní akce. Colin si zahrál řekl bych roli jeho typu a té mršce Noomi bych už nedával jiné role, když ji porovnám dokonalou a jemně zohavenou, tak musím uznat, že její mírně narušený obličej mě zaujal nesčetněkrát víc než nějaká vyretušovaná foto dokonalost. ()

gicous

Sem tam pokulhává dějová logika, ale díky motivu netradiční love story v podání skvělé sehraného dua Farrell-Rapace se to dá odpustit. Akční momenty jsou celkem slušné, no ale nečekejte žádnou akční smršť. Film funguje nejlépe, když se Oplevova pozornost soustředí na sbližování Victora a Beatrice. Jejich vzájemné těžce se rodící rozhovory mají takové zvláštní kouzlo pramenící z kombinace lidské nedůvěry, ostýchavosti, zdrženlivosti, ale zároveń tam jde cítit vzájemna náklonost, důvěra a nakonec láska. Ideálně bych děj okleštil od Victorových plánu na pomstu a udělal bych z toho čisté psychologické drama. Farrell a Rapace by to v pohodě cele utáhli sami a bez akce.7/10 ()

vieriX

Film kde jde především o pomstu a kde si hlavní hrdina hraje s těmi kdo jsou zodpovědní za masakr jeho rodiny tu byly a myslím, že ještě budou. Tady si pomstu do parády vzal Colin Farell s grácií sobě vlastní a postupně se pomocí machinace dostává blíž a blíž a dokonce si najde i čas na sblížení s Noomi Rapace. Co říct jde tu jak dramatická stránka filmu tak i akce která rozhodně nepatří do kategorii PG-13 ale jde o pořádné Erko. Film nabídne něco více než jen běžný film o pomstě a proto dávám ty 4*. ()

uodevr

Naprosto famózní Colin a Noomi v prazvláštním žánrovém guláši, který byl celkově nadmíru chutný, ale do posledního sousta se panu šéfkuchaři bohužel nějakým záhadným způsobem povedlo vysypat hrst cukru. Jinými slovy opravdu fajn podívaná s opravdu nechutně přeslazeným ukončením. ()

64B

Nadprůměrný film s nadprůměrným scénářem. Sympatická Noomi s Colinem v thrilleru, ve kterém se spojí a snaží se společně vyřešit své problémy a osobní msty. Nakonec film končí tak, jak končí. 3*. ()

kirmakX6on

slušná, celkem inteligentní a na poměry žánru též napínavá vyvražďovačka s decentní romantickou vložkou, u které jsem se sice bavil, ale ani nebyl nijak nadšen - film v paměti neutkví. Akční scény jsou dobré, ale není jich tam moc. Celkově 65%. ()

CRYPT

Úplně obyčejný tuctový film, který ale vyloženě nenudil, ale ani nezabavil. To bych dal na dvě hvězdy, ale herecký výkon a poutavě napsaný scénář pro Noomi Rapace, ohromnou sympaťačku, si zasloužilo ocenění o hvězdičku zvýšit. Toto být v reálu a ja být na místě Colina Farrella, tak jsem ji už dávno objímal a projevoval jí lásku, protože ona si to zasloužila. ()

pekas

Zdařilý Thriller, který bohužel trochu pokazila závěrečná přestřelka. Jinak by byl určitě i na pět. Rapace má herecky fakt něco do sebe. 80% ()

Grondal

Riziko ďalšieho sablonoviteho akcnaku odvratene. Ale bolo to tesné. Aby sa tento film odlíšiť od zbytku v tomto žánre, stačil mu v podstate jeden dejovy zvrat(Noomi Rapace asi fakt nechce hrať len obyčajnú pipku hlavného hrdinu), a kvalitne zvládnuté remeslo. Nehovorím, že tento film je nezabudnuteľný, ale po jeho dopozerani som vedel povedať prečo to za to stálo. ()

HEED

Collin má vždy ve filmech takové syrové charizma, což není vůbec špatně. V podstatě to na mě působilo celkově tak, jako ve filmu "V Bruggách". Celkově se to ale dost táhlo, cesta za pomstou je takové 90´s klišé, kde byla vždy záruka spokojenosti. Dávám 3,5 hvězdičky za celkovou promyšlenost a pojetí filmu. Vyřizování účtů s mafií kvůli rodinné tragédii už tu bylo mnohokrát i v lepším pojetí. ()

dzberry

Nasraný Maďar a jeho pomstychtivá sousedka... Co s tím? Lovestory v gangystyle hábitu? Bojím, že jediné, co si z tohohle kousku zapamatuju, bude to, že krabičky od darovaného jídla se maj vracet. A taky že není vůbec dobrý nechtíc zjizvit děvčicu ze Skandinávie... Víc ani bzuk. Akčněromantický standard. ()

Nightmare89

Príjemná, nenáročná krimi romanca, ktorá sa vám snaží európskou formou sprostredkovať atmosféru súčasného New Yorku. Toť sio. V dobe (posledné tri-štyri roky), keď už veľa takýchto filmov nevychádza vás Dead Man Down rozhodne nesklame i keď svoj potenciál pochoval hneď vedľa Lászlóvho hrobu. Čo ma ale hlavne teší je fakt, že od WWE Studios sme sa konečne dočkali niečoho zmysluplného (Tiesňovú linku som ešte nevidel) a to popri vybuchujúcich Cenoch, Ortonoch, či Mizoch je rozhodne prekvapivý moment v McMahonovskom biznise. ()

unrocker

Čekal jsem víc , ale dostal jsem průměrný až nadprůměrný snímek. Nebylo to vůbec špatné, ale celkově tomu něco chybělo... ()

Romeroo

Hezká LáskoMina se slušným tempem, s přijatelnou dějovou linku ( opět musím konstatovat, že vypouštím konec ) a dobrými hereckými výkony. Prostřední pasáž naprosto na jedničku - v závorkách jsem vypustil konec, ten se vlastně nestal a já ho raději neviděl. 83% ()

Daryl.Dixon

Klasický scénář ve stylu "někoho mi zabili, tak já teď zabiji je", kde se charismatický Colin s nikým moc nepáře a z jedné ze svých obětí si dokonce udělá skluzavku a houpačku v jednom. Souběžně s tím jde druhý romantický příběh filmu, kdy se nesmělému Colinovi líbí dívka po autonehodě, které vizáž ještě upravuje skupinka fakanů, která se jí trefuje do hlavy šutry. Na pasáž "fakani mi trefili holku šutrem, tak je zmasakruju" jsem ale čekal marně. I tak mě ale film zaujal, protože má více linií a zápletek. ()

Queendom

No něco tak prkennýho a nepřirozenýho jako Noomi Rapace se jen tak nevidí. Ta ženská od krku dolu funguje jako robot a naprostou absencí talentu může směle konkurovat i střevu jako je Kiera Knigthley a to už je co říct! Pomsta mrtvého muže je dle mýho názoru leda tak pomstou režiséra divákovi - nebetyčně stupidní a nelogickej příběh, z tý rádobyromantiky se mi zvedal kufr (těžko hledat dvojici s menší chemickou přitažlivostí) a Farell mi s tim pohledem rozněžnělýho kokršpaněla šíleně lez na nervy. Celkovej dojem z filmu jsem chvílema měla i na odpad, což mě ale paradoxně donutilo ho dokoukat a budu teda hodná. Ale nikdy více! ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)