Píše se rok 1002 a do Anglie přijíždí Ymma, dcera vévody z Normandie. Dává si záležet na tom, aby se o ní šířilo, že je dcerou světice. Nechce, aby se jí dotýkali muži. Král Ethelred II. ji ale provdá za Silence, vévodu z Cumbrie. Blíží se svatební noc. Tak začíná úspěšná hra britské autorky Moiry Buffini, která vznikla roku 1999 na objednávku Studia národního divadla v Londýně. Obsazením komorní, ale událostmi překypující příběh, který přináší stejně jako život situace dramatické, absurdní i neuvěřitelné. Záměrně mísí historické postavy i fikci a na pozadí událostí středověké Anglie se dotýká pocitů, které dnes prožíváme i my. Bere dech, rozesmává i dojímá. Česká premiéra hry se konala v Hradci Králové 15. května 2010 a Dušan Hřebíček byl za roli Rogera nominován na Cenu Thálie. (oficiálny text distribútora)

JanKukulín

Inscenace je silná zejména ve své první polovině. Ve druhé se režisérka Lída Engelová snaží nastolit atmosféru apokalypsy, což se jí nedaří a inscenaci to snižuje a neuvěřitelně protahuje. Samotný závěr poté působí až pateticky...bohužel. Co je ovšem třeba pochválit jsou herecké výkony Dušana Hřebíčka a zejména Pavlíny Štorkové, které naivního čtrnáctiletého hošíka, který netuší, že je dívka musí zbaštit úplně každý. ()