Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Jiří Dvořák, Jaromír Hanzlík, Dagmar Havlová, Pavel Zedníček, Zlata Adamovská, Marek Vašut, Petr Kostka, Tomáš Juřička, Michal Dlouhý, Iveta Jiřičková (viac)

Pokračovanie legendárneho seriálu z 80. rokov. Zažijeme stretnutie s pôvodnými postavami, už o niečo staršími, i postavami úplne novými, ktoré sa pripájajú k trinásťdielnemu televíznemu románu o záchrannej službe dnešných dní.

Doktor Jandera, bývalý legendárny riaditeľ záchrannej služby, sa vracia zo svojho pôsobenia v Afrike v rámci Lekárov bez hraníc. Stretáva sa so svojou rodinou, s Eliškou, kedysi veľkou láskou a dnes už iba bývalou manželkou, s dospelým synom Markom, začínajúcim lekárom, bratom Jardou, riaditeľom konzervatória a jeho ženou Alžbetou, ktorej slábne zrak – ale aj so svojou druhou ženou, doktorkou Markétou Foldynovou, nemocničnou lekárkou, pochádzajúcou z veľmi bohatej rodiny. Stretnutie je zložité a mnohé predznamenávajúce: rozpaky oboch manželiek, synova nezávislosť, ale i nešťastie brata a jeho ženy. Sám doktor Jandera sa vracia do neistoty, čo sám so sebou a svojím životom. Prichádza nový riaditeľ záchrannej služby, doktor Kaderka, vynikajúci odborník zasiahnutý osobným rodinným nešťastím. Býva u svojej ráznej matky a začína v Prahe od nuly – zoznamuje sa s pôvodnými i novými postavami, ktorých osudy sú tak či onak späté so Záchrannou službou. Konflikty a problémy však neprebiehajú iba v záchrannej službe ale aj v oboch rodinách doktora Janderu. A čo to skutočne znamená slúžiť v záchrannej službe ukáže konkrétny prípad veľkej záchrannej akcie: havárie plno obsadeného autobusu. (STV)

Recenzie používateľa topi80 k tomuto seriálu (9)

Epizoda 1 (2013) (E01)

Úsměvným momentem je fakt, že tvůrci chtěli Janderovu slávu ještě poněkud pozvednout, a tak mu přiřadili praxi u Lékařů bez hranic netušíc, že o pár let později půjde pověst této organizace do kopru :-) Ale celkově seriál docela šlape. Opakují se sice motivy z původní Sanitky, ale musím pochválit režiséra, že scény, které mají být napínavé, opravdu napínavé jsou, tam, kde by měla být nervozita, tam skutečně je, většině herců roli také věřím. ()

Epizoda 2 (2013) (E02)

Seriál navázal na ten původní v tom, že žádná z postav se nechová aspoň trochu normálně. Ale má to celkem šmrnc, takže dobré. ()

Epizoda 3 (2013) (E03)

Zmínka z původního seriálu, že si Koreis vzal od Pudila psa, byla využita k cameu Zdeňka Srstky, který mezitím proslul jako nabízeč psů v pořadu Chcete mě. Proč ne, ale ta zázračná identifikace majitelky slepeckého psa, to už bylo trochu moc. ()

Epizoda 6 (2013) (E06)

Vlastně docela zajímavý díl. Morální dilema doktora Radosty (skvěle zahraného J.Dulavou), trochu moc starostí Kaderky, Theovo naložení s artefakty "moderního umění" v Národní galerii... A oproti seriálům obdobného ražení nedobrý výsledek drahé operace, aneb i drahý dobrý skutek může dojít ke katastrofě. Co jsem moc nepochopil, byla komická vložka Lábuse a Srstky do dramatu kolem Áni. No, a Jandera od původního seriálu nikterak neustoupil ze svého osobitého způsobu, jak řešit problémy se svými ženami, tedy nijak. ()

Epizoda 7 (2013) (E07)

Silná scéna s Ivanou Andrlovou, doktor Jandera jako McGyver a pilot Budař, který nejprve setře paraglajdistu, že si za svou situaci může vlastní hloupostí, aby poté seznal, že na tom není o moc lépe. ()

Epizoda 8 (2013) (E08)

Třetí Gordonovo kroužení nad vilou už je trochu stereotypní. Možná to měli tvůrci dotáhnout do konce a nechat ho přistát. Za pozornost stojí Kostkovo řešení rodinných problémů. ()

Epizoda 9 (2013) (E09)

Doktor Bláha dokonale hláškuje, čímž si tento díl vysloužil vyšší hodnocení, než by objektivně zasluhoval. Mít Simonu jako milenku je jedna věc, ale mít ji doma? Pokud jde o Radostovou bouračku, nebylo by lepší odpustit si tu scénu s klíči a předložit ji jako hotovou věc? Takhle návodně diváka připravit na to, co se bude dít... Pokud jde o Kaderku a jeho záchrannou akci, tak nevím, jestli vytočení psychopata dalším důvodem k traumatu je nejlepší cesta k osvobození rukojmích. ()

Epizoda 10 (2013) (E10)

Tento díl si určitě zasluhuje uznání za ukázání muslimů v pravém světle. Zbytek zápletek a dialogů však musel pan Hubač psát, když byl zcela mimo normální běžné a logické vnímání. ()

Epizoda 11 (2013) (E11)

Asi jsem nějak ultramoderně přemýšlející jedinec, ale nějak jsem nepochopil, co takovému testosteronovému týpkovi, jako je Neliba, vadilo na typu podnikání jeho syna. ()