Davered

Chvili trva naladit se na pomalejsi tempo vypraveni a dostat se pres vsechno to hipsteractvi, ale ve vysledku z toho krasne sala energie, uprimnost a osobitost. A s "Damaged Goods," nejlepsi post-punkovou vypalovackou, v dulezite roli navrch. Azazel Jacobs je novy Jim Jarmusch. ()

boogieman

Nejde len o prostú "emuláciu" Jarmuschovho štýlu, tento film má vlastný charakter a režijný štýl je fascinujúci. Rozhodne nejde o esenciálne dielo - je to len slušne natočený americký nezávislý film, miestami evokujúci práve Jarmuscha. Samotný štýl je oproti iným mladým americkým filmárom napr. z hnutia mumblecore dostatočne odlišný a osviežujúci, aby film nepôsobil len ako ďalšia zo solídnych, ale mdlých Sundance drám, ktorých sa nám každý rok dostane zo tridsať. Nejde však ani o dielo, ktoré by poskytovalo niečo viac, alebo by štýlom vynikalo natoľko, aby sa dalo považovať za výnimočné. Napriek tomu si ma film získal niečím špeciálnym, a nedám naň dopustiť. Sám pre seba ho nosím v hlave a v srdci medzi dielami ktoré ma zasiahli. Rád si od syna slávneho Kena Jacobsa pozriem aj iné filmy, a teším sa na to, ako sa jeho režisérsky um s rokmi vyvinie. 4.5*. ()