Patrick

Je v komatu... Přesto může zabíjet!  Cynické zavraždění své matky a jejího milence bylo teprve počátkem Patrickovy „hvězdné kariéry“. Nyní sice leží v komatu na nemocničním lůžku, ale ani to mu nebrání pokračovat ve svých hrůzných činech. Jako své médium si vybral mladou sestru, se kterou dokáže komunikovat. A to není všechno. Mladík s vytřeštěnýma očima ovládá telekinezi natolik bravurně, že si nikdo v jeho okolí nemůže být jistý vlastním životem. (oficiálny text distribútora)

Sfinkter

Punc starého hororu se Patrickovi upřít nedá. Solidně se buduje atmosféra a celý námět je poměrně zajímavý. Nudnější pasáže a slabší scénář však film zanechávají v průměrných (nejen australských) vodách. ()

kisha

Na rok 78 geniální. Kde sou ty časy starýho dobrýho lekacího hororu, oproti kterýmu dnešní krvavý motorovopilový nechutný blbosti stojí za nic. ()

Oxymoron

To takhle přijedete na festival, natěšení na kulturní zážitek, uklidnění, že vám nikdo nebude žvýkat u pusy popcorn nebo svítit mobilem do očí. Jdete na horor z roku 1978. V sále se zhasne, houstne atmosféra a najednou... publikum se začne bezdůvodně tlemit a už nepřestane. Já se omlouvám, nechci se nikoho dotknout, ale to jsou lidi opravdu tak dementní, že čekají od 40 let starého hororu nějaké speciální efekty, litry dokonalé krve a já nevím co všechno ještě? Patrick je průměrný horor, který ale obsahuje nejeden skvělý hororový moment a na svou dobu je prostě dobrý. Je tam samozřejmě spousta úsměvných momentů, ale dyť je to prostě film z roku 1978! Nejvíc mne po filmu dostal jeden divák, který povídá partnerce: "Tohle prostě bylo strašný, Hitchcock točil v tý době taky horory a jaký panečku! Tohle byla proti tomu fakt komedie." Tak já nevím, ale třeba takový Ptáci mi připadají dnes mnohem "komediálnější" než Patrick. Holt Richard Franklin není ale Alfred Hitchcock a pro festivalové rádoby intoušky není dostatečně cool. ()

drankeryth

Netradicne zabijanie v komatu som este nevidel, pokial som nenatrafil na tento film. Najprv som mal obavy, ze to bude nuda, pretoze ani stopaz filmu neni zrovna najkratsia. Nakoniec z toho vysvitlo, ze to zas neni taka hroza a da sa to v pohode pozriet az do zaverecnych tituliek. Ten leziaci Patrick toho dokazal fakt dost, hlavne v zavere filmu sa nejako rozbehol, aj ked zas toho moc neukazali. Ale aj ta troska rozvirila hladinu napatosti ako to dopadne s Patrickom. Koniec filmu bol trosku pritiahnuty za vlasy, ked Patrick vyskocil z postele:) ()

Zed70

Takhle kolem půlnoci v poloožralém kině, super zábava. Ke konci už se smáli všichni. Ale vážně, tak do dvou třetin se to tváří jako film, pak to spadne na úroveň filmů Ed Wooda. Zejména scénka s požární sekyrou je fajn. Možná to byl záměr, protože jeden z hlavních hrdinů se jmenoval Ed. ()

DooFooS

Ve stejném roce vznikl i film Dotek Medusy s velmi podobným námětem a o nějakým důvodu pro srovnání nemůže být ani řeč. Napínavé tu mohlo být pouze očekávání, zda-li se hlavní hrdinka v některé scéně svlékne a hororové snad jedině prapodivné postavy a jejich kukuče. Pro pár ve světě filmu ojedinělých scén to ovšem za shlédnutí stojí. ()

uprchlice

Film Patrick jsem měla možnost shlédnout už před skoro 8 lety. Tenkrát mě dost vyděsil. Tajemný skoro mrtvý Patrick ležící nehybně na lůžku mi připadal děsivý a zároveň mi ho bylo líto. V dnešní době se na to dívám jinak. Film je to dobrý, ale už pro mě není tolik děsivý. Každopádně ho stále uznávám. Je to klasický horror a nenáročným divákům, kteří mají rádi "nadpřirozeno" přinese zajisté potěšení a skvělý zážitek. ()