honajz2

I když jsem nekuřák a tak to i zůstane, když koukám na člověka, jak si na správném místě zapálí cigaretu a kouří, má to taky jakýsi poetický vzhled. A Benning, jelikož je to můj člověk, to přenesl na plátno. A ono to v jistých místech fakt poetické je, už ten první záběr, první člověk, první cigareta, má ledacos do sebe a když se kouření odehrává venku, byl jsem vždycky celkem spokojený. Horší bylo kouření v interiérech, to bylo naprosto bez zvuku (třeba když jsou venku, jsou tam slyšet zvuky ptactva), snad kromě toho tlouštíka, který jako jediný v tom filmu mluvil. Někde taky byl problém v tom, že ten člověk prostě koukal přímo do kamery, což poeticky nepůsobí. Někde to je ale tak, že ta osoba se rozhlíží okolo sebe a někdy kouří a kamera ji zabírá z profilu, což mi přišlo nejlepší. No, ale ve finále je to tak, že polovina záběrů nijaká, polovina dobrá, takže dávám 3* ()

rivah

Většinou frontální záběry na kuřáky i kuřačky různého věku a barvy pleti jak si zapalují cigaretu a kouří. Snad jen relaxační cvičení. ()