Janek a Anežka

(študentský film)
všetky plagáty

Film v syrové a přesto lyrické podobě vypráví o lásce uhlíře Janka a dívky Anežky. Jediné co si ti dva přejí, je být spolu. Temná doba středověku si však žádá svou daň. Bude jejich pouto silnější než nenávist a pomsta?  Janek je prostý uhlíř, který má nade vše rád dívku Anežku. Ta žije se svou matkou a dvěma malými sourozenci, Kubíkem a Barčou. Jejich otec přišel o život, když pytlačil v lese, který patřil Pánu z blízkého hradu. Janek žádá matku o Anežčinu ruku. Ta, i když není příliš nadšená, svolí. Mužská ruka je v rodině přece jen potřeba. Pán hradu, který byl nějakou dobu ve válce, se však opět vrací na svou usedlost… (oficiálny text distribútora)

ZHODNOTITEL

Perfektní studentský film, ze kterého jsem byl ještě dlouho dobu mimo. A to byl rok 2011. A i dnes hravě strčí do kapsy kterýkoliv jiný. ()

salahadin

Takových a podobných filmů mohlo by se točiti více, jen s věrohodnějšími herci a bez klišé typu utržený kus oděvu na větvičce ohýbané i pod tlakem lidského dechu. Ale jinak dobrý počin - český středověk a hrdý hrad Helfštejn. ()

• Snímek byl natočen na motivy pověsti Věry Krečířové „O zelené paní“, který je součástí Helfštýnských pověstí. Námět a lokace, kde natáčení probíhalo, spolu tak úzce souvisí. (Jeffic)
  • Film byl natáčen na hradě Helfštýn, na kterém byl také promítán. (Jeffic)