Lacike

Hlavnym hrdinom je Fai (Alex Fong). Povalac, ktory pracuje na nizkej pozicii pre jeden miestny gang. Jeho otec policajt (Ku Feng) sa za neho hanbí a sestra policajtka Fan (Moon Lee) ho nenavidi. Verne pri nom stoji len jeho priatelka Lisa ( Yip San), ktora by chcela, aby sa s nou konecne ozenil. Pri jednej akcii je zabity Faiov otec co este viac zvysi nevrazivost medzi surodencami. Po polhodine sa zrazu rozbehne linia ohladom mafianskeho bossa Chinga (Jimmy Lee Fong), ktory superi s dalsimi konkurentom pre ktoreho pracuje Fai a Chingov spickovy zabijak (Billy Chow) môze za smrt Faivho otca. V polovici filmu sa konecne dozvieme, ze Fai ma pre svoje konanie dôlezity dôvod, ale aj tak sa dalej chova nezmyselne a aj ked sa vsetky linie nakoniec pretnu, tak to jeho konanie prilis nevyjasni. Pribeh pôsobi prilis nahodilo. Najväcsim minusom je ale charakter hlavneho hrdinu, ktory je na päst. Aj ho v jednu chvilu prefackaju, aby sa spamätal, ale aj tak sa len lutuje, takze som mu nakoniec prial smrt. Plusom filmu su kvalitne akcne sceny. Nie je ich vela. Sem tam nejaka prestrelka a bitka. V bitkach sa najviac predvedie Billy Chow, ktory tentokrat ukaze aj nieco viac ako svoje tradicne kopy. Moon Lee tu ma len niekolkominutovu vedlajsiu ulohu, ale tentoraz ma aj ona prilezitost sa dobre predviest v bitkach. S menej debilnym hlavnym hrdinom, trochu zmysluplnejsim scenarom a väcsou porciou bitiek by to bolo kvalitne akcne becko. V tomto prevedeni to je prinajlepsom priemer, ktory sa oplati vidiel len kvôli akcnym scenam. 5/10. ()