Můj otec George Voskovec

• angličtina My Father George Voskovec
všetky plagáty

Dokumentární film přibližuje osobní život a uměleckou kariéru Jiřího Voskovce od jeho příchodu do Spojených států v roce 1950 až po jeho úmrtí v roce 1981. Film je vyprávěn z pohledu jeho mladší dcery Gigi, která po letech zjišťuje kdo byl její otec Jiří-George Voskovec. (oficiálny text distribútora)

t.b.kat

Špatně uchopený a zrežírovaný dokument o JV. Stálo to za obsáhlejší a hlubší sondu do jeho života, zhodnocení díla, vztahu s rodnou zemí, jeho názory na situaci v Čechách, co prožíval, jak těžce se "aklimatizoval", vztah s českou menšinou, herci, myslím, že Voskovce znala dalece větší škála lidí a obraz jen pár z nich, nedá ucelený obraz/představu o tom, kdo to ve skutečnosti byl a co pro českou kulturu udělal a co jí zanechal ... Jinak žluté titulky jsou pro mě v dokumentech smrt, já je prostě nevidím. 1-2* ()

Terr.ka

Poměrně dost nezáživný dokument ze kterého se dalo vytěžit maximum, ale z nějakého důvodu se tak nestalo. Jediné v čem jsem se naprosto utvrdila bylo to, že Christine byla opravdu blbka první třídy ( hodně slušně řečeno z nějakého zdravého respektu ke každému člověku ) a to je na 75 minut dlouhé trati dost krátké zjištění :) ()