George W. Bush a 11. září

(relácia)
  • Česko George W. Bush: Rozhovor na téma 11. září (viac)

U příležitosti připomenutí 10. výročí dne, který navždy změnil Spojené státy americké i celý svět, představuje National Geographic Channel speciální pořad George W. Bush: Rozhovor na téma 11. září.
Dokument nabízí exkluzivní, bezprostřední pohled na muže, který stál v epicentru všech amerických vládních opatření, tváří v tvář nejhoršímu teroristickému útoku na americkou půdu v dějinách. Během dvoudenního interview prozradí bývalý prezident USA George W. Bush detaily a osobní prožitky z hrůzných hodin a dní po útocích, kdy byl pod neustálým tlakem. Diváci rovněž uvidí dosud nezveřejněné záběry a exkluzivní materiály přímo z prezidentské kanceláře George W. Bushe. (National Geographic)

Enšpígl

On název trošku mate, protože ono se nejedná přímo o klasické interview, ale spíše o monolog ex prezidenta USA, který byl u moci 11.9. 2001. Ti, kteří chtějí vědět na co Bush myslel, těsně po tom co se o útocíh dověděl, proč jednal tak jak jednal, o koho se bál nejvíce, co považoval za nejdůležitější v prvních okamžicích po útoku, jakým způsobem chtěl směřovat svoje projevy a vyjádření k útokům, mají díky tomuto rozhovoru jedinečnou příležitost. Osobně si myslím, že v Bushových slovech je rozhodně víc upřimnosti než v důvodech útoku na Irák. Dokument je doplněn o fantastický a řekl bych hodně exluzivní fotografie z onoho dne a z míst kde 11.9. bylo jen pár vyvolených (Air Force One, letiště, bunkry, Bílý dům, atd. ) a rozhdoně tam nebyli žádný televizní štáby. Například fotografie z vrtulníku ze kterého se George W. Bush dívá na zničený Pentagon nemá chybu. Mě osobně tento dokument - rozhovor dal přesně to, co jsem očekával a chtěl znát, tedy exluzivní informace o pocitech a myšlenkách tehdejšího prezidenta USA. ()