I Like Bike

(relácia)
Česko, 2011, 25 min

Motocyklů se na silnicích objevuje čím dál víc a letní sezona je pro milovníky jízdy na dvou kolech nejlákavější. Právě v tomto období vyjíždí na svou televizní dráhu nový původní český televizní magazín I Like Bike plný informací a inspirace pro všechny, kteří se zamilovali do motorek všech možných typů a stylů. Každý týden v pátek večer pořad nabídne testy nejnovějších motocyklů, které sevřou v rukou nejzkušenější jezdci! A že je jízda na strojích, jež můžete pevně stisknout mezi koleny, opravdu nezaměnitelná, doloží i mnohé osobnosti, které svůj život s „jednou stopou“ spojily. Podělí se s diváky o své zkušenosti, zážitky a leckdy netušené dovednosti. Magazín ale nezapomene ani na lahůdky, jako jsou přestavby a úpravy motorek, individualizace a tuning! Přes mnohá varování se stále mnoho motocyklistů pouští do riskantních kousků, které jsou nad jejich možnosti. I Like Bike pamatuje i na ně. Nabídne školu jízdy na okruhu a také televizní kurzy bezpečné jízdy! Vše vstříkne pod motorkářskou kůži diváků v tak koncentrované formě, že se nebudou stačit divit! Moderátory pořadu budou Harry a Speedy, kteří milují jednostopé stroje nade všechno na světě. Co na tom, že jsou loutky?! Duší i hodně odvážným slovníkem plným peprných výrazů rozhodně patří mezi pravé motorkáře, a to včetně svébytného humoru a pověstného svobodomyslného pohledu na svět! (oficiálny text distribútora)

Valkyria

Nemám ráda motorky, i tak tento pořad hodnotím velice kladně. :o) Myslím si, že na naše poměry je to velice povedené a kvalitní. Pan "Sršeň" opravdu ví, o čem mluví. Ačkoliv se o motorky nezajímám, dokáže mě tento pořad upoutat a pobavit. :o) Líbí se mi Ti plyšový maskoti a jejich smysl po humor... Který je absurdní, ale není hloupý a tupý.. :o) Takže, jen tak dál, držím palce, aby se kvalita pořadu jen a jen zlepšovala! ()

joxerveliky

Z ukázek jsem se na tento seriál, ač jsem sám motorkářem příliš netěšil. Redaktoři a hlavně „Sršeň“ mi připadali až moc "frajerští" a "cool" což zrovna nevyhledávám. Dlouho mi trvalo, než jsem se podíval na jeden z dílů a nakonec jsem zjistil, že to není vůbec špatnej pořad a jeho kvalita stále stoupá. Recenze mašin jsou výborné a když jsem viděl, co Pepa Šiler alias "Sršeň" s mašinou doopravdy dokáže, tak jsem musel uznat, že tenhle člověk si přízvisko frajer opravdu zaslouží. Také ostatní redaktoři jsou ve svém oboru opravdovými znalci a ikdyž na mě stále trochu dýchá taková jakoby uměle vytvořená atmoféra "hustýho" pořadu s "cool" hláškami, dívám se na pořád moc rád. Redaktoři se nebojí rozdávat rady a osobní, někdy i bolavě nabyté zkušenosti, čehož si nesmírně cením. Myslím si, že Prima Cool vytvořila výbornej pořad s výbornými osobnostmi ze světa motocyklů, který se možná dopracuje až do kvalit britského Top Gearu. Moderátoři Harry a Speedy mě ze začátku nesmírně štvali, ale už si na ně začínám zvykat a musím uznat, že do tohoto prostředí tihle maňásci opravdu patří! ()

Abes odpad!

Spojení slov "naprosto perfektní" s informací, že motocykl vystřelí z nuly na dvěstě během pár sekund mluví za vše. Popravdě jsem viděl jen jeden díl a pár upoutávek ale i přesto si dovolím napsat, že z toho blbost přímo čiší. Obzvlášť rozhovory těch plyšáků mě vytáčí. Je to voda na mlejn zarytým odpůrcům motorkářů, lidem kteří nechápou a neocení. Když se ale naopak vcítím do pozice bikera, přijde mi to stejně hloupé a tak trochu mě to uráží. Byl by rozdíl kdyby recenze dělali alespoň trochu inteligentní lidi, lidi co umí mluvit a vystupovat před kamerou a ne tupci kteří se berou strašně vážně, kteří si myslí že sem tam rádoby spontánně vyřčená vulgarita je kůl. Lidi pro které je vibrace v rokroku při rychlostech nad dvěstě "naprosto perfektní" a svým vystupováním na obrazovku si pod sebou a pod celou jednostopou komunitou řežou větev. ()

Phobia

Motorky se mi líbí, krásné stroje... ovšem většině jejich uživatelů nelze než ukázat vztyčený prostředník, což je jediný způsob, jak s nimi při jejich rychlosti komunikovat a jasně sdělit, co jsou za čuráky. Motorkáře vnímám jako cikány: obě skupiny si v hojné míře myslí, že oni můžou všechno, všichni se jim musí přizpůsobit a pravidla jsou jen pro blbce. Respekt a sympatie pak ve mně vzbuzují ti motorizovaní bikeři, co mají mezi nohama silnou mašinu a přitom nemají potřebu si s ní kompenzovat žádné komplexy, jezdí víceméně v rámci předpisů... ano, občas i takové vídám a obvykle hned zbystřím pozornost, za kterým křakem dřepí švestka s bradavicí. K pořadu samotnému - je dynamický (místy až otravně puberťácký), o motorkách a jejich přednostech i slabinách poskytne slušný přehled, ale točí mě do vrtule, jak v motorkářích povzbuzuje agresivitu, jak ukazuje, že chovat se v provozu jako chuj s mozkem velikosti nezralého angreštu je normální a "kůůl". NENÍ! Nelituju žádného z těch při zemi létajících pilotů, co si mysleli, že silniční zákony se jich netýkají, ty fyzikální nějak přechčijou... a zbyl po nich jen křížek u cesty, nebo jim (v tom horším případě) daňoví poplatníci přispívají na kriplkáru. Jezděte rozumně, lulíni, nebo si na své adrenalinové hrátky pronajměte závodní okruh! A ať si nestěžujete - stejný přístup zaujímám k bezmozkům ve dvoustopých vozidlech. Lehounký nadprůměr si ode mě "I Like Bike" vysloužil za tuto geniální básničko-písničku, která zazněla v souvislosti se světlomety a pobavila mou černou ostravskou duši: "V prdeli je tma, nejsou tam okna, i kdyby tam okna byly, prdy by je vymlátily. V prdeli je tma..." 53% ()