Tahle kavárna na rohu ulice je místem, kam lidé přichází na okamžik zpomalit, odpočinout si od práce, načerpat novou energii, na rande s někým neznámým nebo si poklábosit s přáteli. Berou si sem své každodenní starosti i naděje, nad hrnkem kávy vzpomínají na to, co bylo, nebo si s cappuccinem v kelímku plánují budoucnost. Za barem jsou Claire (Jennifer Love Hewitt) nebo Todd (Daniel Eric Gold), vždy připraveni je vyslechnout, ale hlavně splnit každé jejich přání. Ideální místo na malý odpočinek, co říkáte. Co když ale životy všech těchto lidí ve skutečnosti vůbec neexistují? (dopitak)

Grizzly

Jak už jsem psal několikrát, rád sleduju takovéhle nezávislé filmy a většinou jsou mnohem lepší, než běžná produkce. Pohodovost, civilnost, inteligence a neokoukaní herci dělají zázraky. Café se mi dokonce nějak trefilo do nálady a za příjemnou atmosféru a přemýšlení to nastřelim naplno. ()

Ben Nevis

Dostat námět do ruky méně schopný režisér a scénarista, vyšel by z toho rádoby paskvil. Marc Erlbaum však napsal skvělé postavy, jejichž dialogy nenudí a propojení jejich osudů vyzní přirozeně. Mnozí kritizují fantasy závěr, ten ale uzavírá příběh Avatara a Spisovatele, navíc posunuje jednoduchý hořkosladký konec k něčemu, nad čím je nutné se zamyslet. ()

s1r1us

Promarněná šance. Nepřirozenost "všeho" v krystalické podobě. Krásně vytvořená atmosferá kavarny . A do toho naprosto stupidní filozofická idea a ujetě se chovající postavy se šroubovanými dialogy. Jasně, na konci se vysvětlí proč to všechno. Já mám ale nutkavý pocit vykopat z té krásné kavárničky všechny ty ujeté postavy. Ze všeho nejvíc bych hnal od tam svinským krokem Madeline Caroll. Malý děcka do kavárny beztak nepatří. Nechal tam jen Jennifer Love Hewittovou s jinými dialogy a vlastníka kavárny. A jiné herce a lepší příběh. Takže vlastně jen dvě hvězdy, když nad tím přemýšlím :D Jednu za majitele kavárny s Jeniffer a druhou za to, že bych do takové kavárničky zašel posedět. ()

dydl1

Prostě můj šálek kávy.Pojďme vzít všechny naše trápení,sny,problémy a ventilujme je na jednom místě.A proč ne třeba v kavárně.Jé kolik já si prošel kaváren,či barů,abych shlédl zajímavé životní příběhy.Příjemný film.A byly to příběhy více lidí,nebo jen jediného člověka,toť otázka?! ()

kenileja

Moc povedený scénář, vyjadřující se k více tématům a snažící se je (ne)uceleně zpracovat. Také nabízí k zamyšlení. To se mi líbilo a oceňuji to. Co ale pokulhávalo bylo zpracování, které bylo poměrně nezajímavé (to se týká i části hereckého obsazení). Proto si myslím, že film nevyužil potenciál, který scénář nabízel. Škoda, ale i tak jej trochu nadhodnotím 4*. ()

CountessSuza

Já chci taky takovou kavárnu. To byl přesně můj šálek kávy. :) A kdyby to končilo o malinko dřív, bylo by to za pět, každopádně každé takové kafé, které přivede člověka zamyslet se nad, no, zamyslet se, je fajn. :) ()

kikin01

Mé hodnocení je mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, protože sakra, dostalo mě to...Příjemná atmosféra, velmi sympatičtí herci, a J.L.H. za pultem. Pohodový filmeček, který rozhodně potěší a pohladí jako mě. ()

Tominko12

Po celú dobu filmu neskutočne pohodová atmosféra v tichej kaviarničke, ktorá sa v závere nečakane zamotala a následne aj vysvetlila. Téma virtuálneho sveta je veľmi zaujímavá a námetov na túto tému bude iba pribúdať. Film Café bol spracovaný po svojom a aj keď to v konečnom dôseldku môže vyzerať, že 14-ročné dievča hrá Simsa, mne sa film páčil (aj svojou originalitou a hlavne pohodou). 70% ()