T.P. Sakura: Time Paladin Sakura

• Japonsko T.P.さくら~タイムパラディンさくら~時空防衛戦

Subjektiv

Vím, že ženy by se bít neměly, ale Sakuře bych jednu lísknul za každé citoslovce a jakýkoliv jiný pazvuk, co vydává. Tahle hloupá OVA se mi snaží namluvit, že ranně pubertální slepice dohlíží na ochranu toho, co ve Star Treku zovou Časovou Základní Směrnicí - tedy dbá, aby historie běžela ve vyjetých kolejích. Bojuje v čase s časozlodějem Suginamim, překvapivě jejím spolužákem v civilním životě. Ale teď ji čeká někdo mnohem horší. Na konci prvního dílu udeřil s cílem změnit historii k lepšímu. Podíváme-li se do minulosti, měli bychom mu dát za pravdu. Ovšem nostalgické lpění na tom našem písečku samozřejmě velí, že Holocaust, Kácení vysokých stromů či Černá smrt jsou OK. +++++ Nějaké závěrečné filozofické hekání jistě osvětlí, proč je nám třeba Stalina a Tamerlána. Jekot slípky ustaví naši časovou linii jakože se Subjektiv nickuju. Ať si pomůže šatečky s volánky a kouzly z obligátních pentragramů s tisícem rotujících symbolů a, především, transformací. Haňůůůůů. +++++ Jeden díl jsem zvládl a jednu hvězdu dám. ()