Latin Music USA

• USA Latin Music USA

Cyklus americké veřejnoprávní TV PBS.  Latinskoamerická hudba v Severní Americe znamená vlivný pojem. Čerpá inspiraci z Brazílie, Argentiny, z Karibiku, z portorických čtvrtí New Yorku. Zpívá se španělsky, portugalsky nebo anglicky. Propojila se s jazzem nebo s reggae a samozřejmě i s rhythm and blues. Vznikly i další žánrové hybridy s country nebo s rockem. Latinskoamerická hudba je rozmanitá jako celá Latinská Amerika. Američtější už být nemůže. (oficiálny text distribútora)

igi B.

Syrová energie, synkopické smrště, spirituální duch a mísení kultur v tom nejlepším hudebním smyslu slova (nebo písně, že... ;o) . . . Jojo, takhle si zase jednou igi představuje pěknej informačně nabitej hudební dokumentární film! A navíc si jeden hnedle začne podupávat a hejbat v bocích, rocker nerocker, jo, tohle je zkrátka mazec a ryzí muzika... Guantana mera, guajira Guantanamera... %-[] - - - - - (Sledováno průběžně koncem léta na >latinovém prostoru< , hodnocení 24.8.2011 po první části 2., komentář zde při blaženém vrtění se u druhého pokračování jako první - 30.8.2011) ()

hirnlego

Je tam celkem dost informací (Shakira skládala, whoa) a pěkně to odsýpá. Docela jsem přehodnotila náhled na některé ty "opovrhované" latino-popové skladby mého dětství (asi si na ně při příští příležitosti beze studu zatrsám). Ty vole, to je tak depresivní - kolem těch hitů jsem přece vyrůstala a teď čumim na dokument o nich? Cejtim se stará :/ ()