Izolace

(študentský film)
Sci-Fi / Dráma / Krátkometrážny
Česko, 2011, 16 min

Je rok 2301 a planeta země postrádá suroviny pro svojí další existenci.

Michal a Eva žijí na měsíci ve vesmírné vědecké základně. Michal je vědec a zkoumá zde možné palivo budoucnosti „Tornium“. Eva je jeho přítelkyně a doprovází ho na misi, aby ho uchránila od samoty a vesmírného šílenství. Po nějaké době, když Michal konečně dojde ke správnému složení „Tornia“ aby bylo dostatečně efektivní, oznámí tuto zprávu Evě. Tento úspěšný objev odhalí, že Eva má svá tajemství a celá mise skončí jinak než by měla. (oficiálny text distribútora)

honajz

Jako jo - po technické stránce, na koleně nejspíše připravené, oukej, beru, že si tam dali tvůrci práci. Žel, to je jen obal, krusta. Uvnitř by mělo být něco podobně dobrého, a ne nejprofláklejší, navíc zelený koňský salám. Dialogy o ničem, protahované, zdlouhavé a neskutečně hloupé - kdo takto mluví mankote? Kdo si sděluje takové banality a tak podivnými slovními i větnými tvary? Když se objevilo cosi jako zápletka, tipnul jsem si od boku konec (koneckonců nedávno kiny prošel celovečerák s naprosto stejným, ale nemlich stejným námětem), a to byla teprve polovina jinak nudného filmu, a ono jo, fakt to tak klišovitě skončilo. Když nemám co říct, technické provedení je fakt na prd, lidi. (No, ale ještě fajn, že se hlavní hrdina nejmenoval Adam.) ()

Tom_Lachtan

Zjevně je třeba redefinovat seznam podžánrů scince fiction a po bok space opery, nebo kyberpunku postavit space telenovelu, tohle nic jiného není, naprosto příšerné dialogy naprosto tupého příběhu, který je jedno obrovské überklišé, celé to dokonce nefunguje ani technicky, některé digitální triky jsou absolutně zbytečné a není pro ně jediný důvod krom autorovi sebeprezentace, jenže pokud by měl film stát jen na nich, jednalo by se o triky zoufale průměrné. Zmar hlubokého podprůměru, kde nefunguje ani jedna myšlenka příběhu, o monstrózních logických chybách nemluvě, tohle nízké hodnocení dávám docela nerad, leč i předvolební sliby kandidátů na Jihosůdánského presidenta jsou lepším scifi. Video: první částí, druhá část. ()

Hoyt

Už od prvního okamžiku je tam cítit inspirace ze Sunshine (úvodní monolog a zvláště hudba) jinak na český počin příjemný a snaživý kousek. Viděno ve Student Agency. ()

maky_h

Velká podpora z mojí strany! Jistě příběh je klišé a herecké výkony nejsou na oscara, ale pro studentský film naprosto dostačující. Jako velké plus beru triky které sou víc než srovnatelné s bežným filmem . Už scifi smínek je dost velké sousto pro studetský film. Tihle autoři podle mě dokázali, že se mají kam dál rozvíjet a to je přesně věc kterou by sme po studetském filmu měli chtít. Moje hodnocení není nejspíš uplně objektivní pro diváky co viděli pouze výsledek, ale vím že vzhlem k podmínkám je to veliký kus práce. ()

Caelos

Viděno na Bloody Xmas Festu 2011. Když to skončilo, tak jsem si vzpomněl, že jsem o tom už předtím slyšel. Přecijen, v ČR nevzzniká moc trikových scifi filmů odehrávajících se na Měsíci. Triky jsou si myslím na studentský film velice zdařilé i atmosféra měsíční základny se povedla. Jediné, ale dost podstatné negativum je v příběhu. Ten je i na cca 15 minut poměrně plytký a klidně by na něj stačil prostor asi tří minut. Asi od poloviny víte jak to skončí. Co na tom ale sejde, když se mi to líbilo. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()