Britský seriál, který v prostředí jednoho týmu záchranářů ukazuje vše, co k takovému "běžnému" životu na záchrance patří. Péče o lidské životy v nejrůznějších situacích, kolegialita na pracovišti a hlavně vztahy, protože o tom naše životy jsou. A tak se hlavní trio paramediků, Stuart, Ashley a Rachid, neustále vyrovnává nejen s tragikou a komikou života, ale i s dalšími pracovníky integrovaného záchranného systému, kteří jsou občas víc než kolegové.
Seriál je natočen podle knihy Briana Kelletta Krev, pot & čaj. (Madison.Hope)

Derny

Výborný historky ze saniťáckýho prostředí, ve kterých tři ujetý týpci řádí pořádně tvrdým humorem. Postavy se kterými se člověk sžije a chce si to nandat s nimi. K tomu si připočtěte trefnou hudbu, pořádnou dynamiku děje i výplní, která je ale vždy v pravou chvíli zklidněna. Klidně bych ještě pár dílů bral :) ()

xxENDxx

Britská TV stanice Channel 4 a jejich variace na Trauma a podobne serialy z nemocnicniho prostredi. Trojice paramediků a dvojice policajtů řeší různé problémy (samozřejmě že i osobního rázu) a občas je to vážně super. Občas je to bohužel taky dost nuda. Trailery slibovaly trochu větší porci humoru, ten se bohužel nedostavuje tak často jak by bylo potřeba. V porovnání s How not to live your life a Misfits SIRENS jednoznačně zaostávají, ale koukat se na to dá a docela to i zabaví. Přirovnal bych to k seriálu o kuchařích od konkurenční BBC - Whites. ()

derive

Je to v podstatě o trojici paramediků a jejich výjezdech k nejrůznějším situacím jako třeba předávkování, rvačky a podobně, u kterých samozřejmě nesmí chybět zbývající členové krizové služby, což jsou policajti a hasiči. Celé to táhne Stuart, který ja takový ten vtipný, sebejistý, analytický typ, který všechno ví, všecno zná s se vším si umí poradit. Vřele doporučuju, protože britové prostě umí. ()

Saleas

Sirens nejsou ani situační komedií či chcete-li britcomem, ale spíše černou komedií. Tři hlavní postavy jsou sympatické i když složení cizinec, gay a "normál" mi přijde zbytečně účelové. První čtyři díly jsou především o sexu pak teprve dojde i na vztahové linky. Zajímavě popsané problémy záchranářů i vypořádávání se s nimi. Pohodových a povedených šest dílů bez velkého cliffhangeru do další sezóny. Rozhodně se těším na další osudy. ()