Ve stínu palem Hollywoodu se nadějný fotograf Dennis právě připravuje na oslavu svých osmadvacátých narozenin a s nadsázkou lamentuje: „Nemůžu se rozhodnout, jestli jsou moji přátelé to nejlepší, nebo to nejhorší, co mě kdy potkalo“...  Film zachycuje skupinku gayů a jejich život, se všemi plusy i minusy. Oslavuje přátelství, jeho přednosti a úskalí a jak mohou takové vztahy často znamenat více než tradiční rodina. Středem příběhu je Dennis (Timothy Olyphant), nadějný fotograf, který se právě chystá na oslavu svých osmadvacátých narozenin a přemítá nad svým životem, přáteli a především podporou i výzvami, které pro něj jeho kamarádi představují.
Těžké okamžiky a pocity zmaru mohou přijít v různém věku, s blížícími se třicetinami se zpravidla snažíme najít ve své životní cestě smysl a sužuje nás pocit naléhavosti. Přátelství se tak stává důležitým a často jediným nástrojem přežití. Dennis se svou "rodinou" nejistě nachází vlastní cestu a jeho nevyřčené myšlenky výstižně mluví za ně za všechny ... „Nevzpomínám si, kdy jsem si poprvé uvědomil, že jsem gay, ale jasně si pamatuji na to, kdy jsem konečně cítil, že je to OK - bylo to, když jsem potkal tyhle kluky, moje přátele“. (HBO Europe)

Domas88

Vůbec mně to nechytlo, nudil jsem se a pořád jsem se díval kdy bude konec, tohle by u komedie být asi nemělo.. Ikdyž je to plné "gayů" kteří se snaží o vtip, tak se mi to nelíbí... ()

david666

77%? Cože? Tak jestli tohle měl být film, který měl přiblížit tuto komunitu heterosexuální většině tak jsem asi něco nepochopil. Proti homosexuálům nic nemám ale dívat se hodinu a půl jak si pláčou na rameni, řeší "důležité" problémy a spí jeden s druhým - to bylo na mě moc. ()

mandella

Hm. Čekala jsem, že to bude trošku lepší. Zach Braff tradičně dobrý, Timothy Olyphant mě překvapil asi nejvíc tím, že dokáže zahrát i sympatickou postavu, ale Dean Cain jako homosexuál prostě nevypadal. Celkem předvídatelný scénář nesoucí se v poklidném duchu mě neuchvátil. Vlastně, když nad tím tak přemýšlím, úplně bych se bez tohoto filmu obešla. Přišlo mi to jako homosexuální konverzačka tak trochu o ničem... a nejnudnější bylo to, že tam byli všichni lidi homosexuální (možná kromě kadeřnice). ()

penegal

Jeden z mála filmů na téma GAY který se mě neprotivil a líbilo se mě vykreslení postav. Je zde opravdu jistá shoda s QaF, nicméně srovnávat film se seriálem je mírně nefair vůči filmu, proč? To si jistě každý domyslí. Jsem přesvědčený, že typy ukázané v tomto filmu mezi gay komunitou skutečně jsou. Proč by nebyli? Vždyť přesně takové typy jsou i mezi heterosexuály a kdo tvrdí, že ne, pak málo chodí mezi lidi. Příběh je pojmutý vtipně a celkem citlivě, žádné porno, dost relativně známých herců, Z. Braff dokazuje, že je schopný zahrát ledasco, zaměřeno na přátelství a lásku (Fialka) a i dobrá úkázka toho, že jsou tací co si ze sebe klidně udělají i legraci. Velmi dobrý film. ()

katakomb

Tenhle snímek jsem si matně vybavoval, pár záběrů co jsem zahlédl v televizi, kdesi, kdysi... A tenhle snímek absolutně natřísknutej všema možnýma stereotypama o homosexuálech se stal v mžiku jedním z mých nejoblíbenějších filmů (a to zásadně brojím proti stereotypům). Ale tahle podívaná prostě vtáhne do děje, je to bezvadně uchopené, nic se zbytečně nepřehání víc než nutno - prostě buzna je buzna, parta bukvic řeší svoje vztahy, které vznikají, rozpadají se a zase vznikají. Heterosexuálům nebo lidem, co neznají gaye, se to asi bude jevit jako nesmyslné tlachání a trapný úskoky a scény, ale v tomhle filmu se tak věrně odráží obraz právě té skupiny gayů, kterou ten film chce popisovat a kterou ti herci tak dobře hrají! Chování, mluva, způsob života, prostě úžasně věrnej popis jedné řekněme subkultury. Nemůžu šetřit superlativy. Chápu, že to leckomu bude připadat jako lacinej biják o ničem, ale já z toho měl takovou malou katarzi. ()

Gothos

Vejlet do sveta homosexualu, jenz se ne kazdemu muze libit (vcetne me:D). Pribeh je takovej moc jednoduchej a cely film pusobi spise jako dva dile serialu melrose place s gayema. ()