Česká společnost je stále velmi nedůvěřivá, někdy dokonce přímo nepřátelská vůči těm, kteří jsou z nějakého důvodu jiní. Může jít o jinou barvou pleti, o jinou národnost, zdravotní handicap, příhlášení se k nějakému náboženství. Může ale jít třeba jen o lidi evidentně sociálně slabší, o seniory či lidi obtížně komunikující. Pořad "Experiment" se soustředí na existující předsudky a stereotypy vůči "jiným", snaží se prozkoumat a zaznamenat příčiny těchto přetrvávajících postojů. Často si totiž své vlastní chování vůči těmto lidem ani neuvědomujeme a právě možnost pocítit vše "na vlastní kůži" nám může otevřít oči. "Experiment" chce současně přinést svědectví lidí, kteří se v pozici "těch druhých", alespoň na chvíli ocitli. V každém dílu si jeden dobrovolník ? často jde o celebritu - vyzkouší, jaké je to být v kůži "outsidera". Dobrovolníci jsou vybírání tak, aby měli ke své nové roli co možná nejdále.

Jednotlivé díly:  1.-Život na kolečkách
19.-Jsem na to sama!
20.-Nerovný pár
21.-Nikde doma
22.-Jednou rukou
23.-Mají to muži v životě snazší?
24.-S kůží na trh
25.-Věčná cesta
26.-Ticho ve tmě (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan

ano, tahle série má své nedostatky, ale patří k těm, u kterých je mi to celkem jedno, v některých dílech se dělá z komára velbloud (díl xxl, jelikož jsem sám obézou první ligy, dovolím si říct, že některé věci byli přehnané), ale většina má svou znatelnou výpovědní hodnotu ()