Někdy se lži bez našeho přičinění stávají pravdou. Americký film o snílcích na hranici všedních dnů. Traumatizovaný válečný veterán Mort Gleason (John Malkovich) se po letech opíjení pokusí o návrat do normálního života a uprosí svou sestru Eileen (Dana Delany), bydlící na chicagském předměstí, aby ho nechala u sebe. Její šestnáctiletý syn Abe (Jacob Zachar) sní o plachetnici, s níž by mohl přes řeku sv. Vavřince odplout třeba do Afriky. Nezdolný životní optimista Fletcher (John Goodman), jenž se živí prodejem kradeného alkoholu, který převáží v otřískané lodi za autem, vycítí svoji příležitost a snaží se provozu neschopné plavidlo prodat Abeovi.
Osudy hlavních protagonistů a dalších postav se prolínají v dramatu Opilý koráb, jehož název je inspirován stejnojmennou Rimbaudovou básní. Natočil jej jako svůj celovečerní filmový debut chicagský malíř, divadelní autor, herec a režisér Bob Meyer (nar. 1947) podle jedné ze svých her, již napsal společně s Randym Buescherem už v roce 1985. Snímek, natáčený od roku 2005, měl poněkud dlouhou postprodukci a k divákům se poprvé dostal až v říjnu 2010 během Mezinárodního filmového festivalu v Chicagu. Je pozoruhodnou ukázkou nezávislé tvorby především díky nekonvenčním postavám a jejich přesně vybraným hereckým představitelům. (Česká televize)

Greg25

Mně se to líbilo, je pravda, že lyrická stránka je dost možná výraznější než ta dějová. Ale to nevadí, protože film nabízí celý zástup různých skrytých symbolů, právě díky syrově reálné lyričnosti. A tak se nad tímhle nezávislým snímkem můžete i zamyslet, což je klad, protože celá řada amerických (včetně těch nezávislých) snímků tenhle luxus nenabízí. Brilantní John Malkovich jako ostatně vždy. 80% ()

Olík

Americké nezávislé drama půjčující si název od nejznámější básně prokletce Arthura Rimbauda. Vietnamský veterán Mort se stejně jako hrdina Rimbaudovy skladby potácí mezi životem a smrtí jako loď na rozbouřené vodě. Ještě jednou se pokusí vrátit do normálního života k čemuž mu má dopomoci nastěhování do domu jeho sestry vychovávající dospívajícího syna, který se však pokusí vmanipulovat strýce do svého plánu, odplout z rodného hnízda na vysněné plachetnici. ()

Riverin

Keď som sa sem včera prišla pozrieť, nebolo tu na tento film (s takým obsadením) ani jedno hodnotenie, a tak som si hovorila že čím to je že sa nenašiel ani jeden človek čo by to videl... Drunkboat je veľmi pomalý a zvláštny film, no tá atmosféra ma prikovala na gauč celých 95 minút. John Malkovich bol skvelý ako vždy, a jeho vojnový príbeh bol naozaj silný. Nezávislé filmy nie sú pre každého, ale kto ich má rád by si tento film rozhodne mal pozrieť. ()

brasek

Americký nezávislý film. Naozaj som nevedel čo mám očakávať od nezávislej tvorby. Zo začiatku bol snímok zábavný a v podstate som očakávam herecký koncert Johna Malkovicha... bohužiaľ po polhodine som sa začal nudiť a myšlienkové pochody do minulosti Johna Malkovicha, ktoré dovtedy mi neprekážali ma začali desiť. Myslím si, že režisér Bob Meyer nezvolil príliš šťastnú cestu ako prerozprávať tento divadelný príbeh do filmovej reči. ()

Krupe

Jediné, co si zapamatuji z tohoto filmu, je dotaz Abeho na Morta, zda má rád čínu. Ten mu odpoví, že nemá rád skupiny, jen jednotlivce :) Abe myslel ale jídlo. Tomu jsem se upřímně zasmál od srdce, jinak nuda od začátku do konce. Popravdě jsem to chvílemi i nechápal, o co vlastně v tomto filmu jde. Zřejmě film pro spešl diváka. ()

Nakamura san

Když jsem to našel v programu,šel jsem se kouknout na csfd a tady nebylo nic,dojely titulky,šel jsem na cigáro a zírám. Nu,velmi rychlé pocity a kritiky,já si radši dal ještě to cigáro.Bylo to velmi divadelní(režisér v sobě nezapřel svůj život u divadla),chvílema zmatené,až když jsem přestal ve filmu hledat a pátrat po smyslu toho filmu,začal jsem z něj mít příjemný pocit.Ano,byl to velmi pocitový film,nicméně výborně obsazený.Rozmluvy J.Goodmana se svým filmovým parťákem byly dokonalé a děvče zapalující si cigaretu o bránu loděnice také,velmi patetické.A lahvový trávník ... a na konci opilý koráb ;-) ()

Mates Hradecky

Dvě hvězdy za scény s Johnem Goodmenem, Malkovich umí, ale tady nemá co hrát. Celkově mohu zodpovědně říci - můžete zemřít, aniž jste viděli Opilý koráb. ()

DJ Laky

Tento film mě moc nenadchnul. Podle mě lehkej nadprůměr. Některé věci ve filmu jsem nepochopil. Malkovich hrál dobře. Dávám 60%. ()

Urahara

Jak se říká... Jeden vdolky druhý holky. Abe mi opravdu připomenul mě samého, touhu objevovat, naivně snít.Naopak Mort byl úžasně poeticky bohémská a životem ošlehaná postava, i přesto nebo právě proto jsem byl schopen s ním opravdu soucítit. Na to, že film neměl extra odsýpající příběh jsem se vážně ani sekundu nenudil, což se mi už hodně dlouhou dobu nestalo. Sám mám duši básníka a dobrodruha, tak jsem nějak k tomuto filmu přilnul. Takže za krásnou dávku nostalgie a příjemně strávený večer dávám 5* a jdu básnit... ()