Válečné hry: Za prahem smrti

• Taliansko War Games: At the End of the Day
všetky plagáty

V rukou mají repliky moderních automatických zbraní. Z jejich zásobníků však létají pouze plastové kuličky, a kdo je zasažen, musí z kola ven. Své síly přijeli změřit na podivné místo staré, dnes již polorozpadlé vojenské káznice. Rozdělili se na dva týmy a jejich „malá válka“ mohla začít. Do hry však znenadání vstoupil třetí soupeř. Jeho zbraň je ostře nabitá a své území, na které parta mladých „válečníků“ toužících po adrenalinu vstoupila, žárlivě střeží. Nevinná paintballová hra se brzy změnila v zoufalý boj o holý život, když si tři vyšinutí vojáci udělali z hráčů lovnou zvěř. Snímek, okořeněný vynikajícím soundtrackem, byl natočen podle skutečných událostí. (oficiálny text distribútora)

Dellamorte

Ahojte , to som zase Ja. Rodičia išli na nákupy , tak mám chvíľku na filmokec. Tento film sa Mi vlastne aj páčil. Ale neviem , prečo ten impotentný " italo regista " skočil do " paintbullshit " témy , na ktorej sa popálilo v dobe nedávnej aj Espa. Bola som veľmi napnutá a držala som aj susedove palce , aby to prežil ten , kto vlastne v scenári ani nebol spomenutý. Color filter a camcut de France asi mali ohúriť. U Mňa im to ale nevyšlo. Ten rádoby W. Forsythe shitface Ma neoslovil podobne , ako ani tá...záverečná likvidátorka. ( neviem , či neplytvám bonusovým bodíkom ). Keď to vezmem kolem a kolem , napadá Mi , že to bol vlastne thriller , xcel byť akčný a cítil sa horrorovo. ()

hladass

K tomuhle kusu jsem přistupoval trochu s obavami, protože si ještě docela živě pamatuju španělskou zrůdnost jménem Paintball (dobře, vím, že v tomhle filmu hrajou airsoft, to jen pro rejpaly)... A musím říct, že Italové (narozdíl od Španělů) nezklamali, ale ani nenadchli... War Games je průměrná vyvražďovačka s hodně pomalým tempem, několika slušnýma vraždama a skvělou hudbou... Prostě nic, co by mi na delší dobu utkvělo v paměti, ale času stráveného s War Games určitě nelituju... ()

Karamanlis

Solídny exploitation z v ostatnej dobe stále viac o sebe vedieť dávajúcej talianskej hororovej produkcie. Po úvodnej predstavovačke postáv a nejakých tých obligátnych tlachoch, vstupuje do hry trio magorov, majúcich záľubu v sadizme a dej sa rozbehne na plné obrátky. War Games majú potrebné grády, miestami sú aj pomerne napínavé a nechýba ani pre tento subžáner nevyhnutná dávka surového násilia a brutality. Taliani tentokrát príjemne prekvapili a potvrdili súčasnú jasnú dominanciu Európy v rámci survival hororov. ()

Campbell

Válečné hry je poněkud nudnější slasher kterýmu kazí mnoho věcí, jako například neuvěřitelně špatná kamera která sice není amatérská ale je tak zrnitá a divně ošuntělá. Kdyby šlo o jiný druh filmu řekl bych že to pomáhá atmosféře, ale ke slasheru se to nehodí. Druhým velkým nedostatkem je jakkákoliv postava, všechny postavy jsou extrémně nezajímavé včetně hlavního záporáka, který mluví jak totální idiot. Dalším problémem je hudba, všichni ji vychvalují což je ok mě se také líbila, ale je naprosto nehodící se k filmu, člověk střílí do lidí a běhá po lese a do toho mu hraje naprosto špatně vložená hudba. Nicméně sem tam se ukáže světlo a film je aspoň sem tam zajímavý. Bohužel je to ale další slasher který ničím moc nezaujme. ()

J*A*S*M

Cože, ten film měl jenom 93 minut? Subjektivně asi nejdelší a nejpomalejší lesní vyvražďovačka, kterou jsem kdy viděl. V první půli se nestane vůbec nic, po polovině už teda sem tam někdo někoho zamorduje, ale stejně se tak děje v takovém lážo plážo tempu, že se mi málem povedlo usnout. Chtělo to radikálně prostříhat, někam ke stopáži šedesáti minut. Pak by vznikla velmi fajn jednohubka, technická stránka ja totiž ok. ()

• Film je natočen podle skutečných událostí z 5. června 1992. (Kritiq)