Mupeti

• Slovensko Muppets (viac)

Walter, největší fanoušek Mupetů na světě, jenž je na dovolené se svými přáteli Garym (Jason Segel) a Mary (Amy Adams) z amerického městečka Smalltown, odhalí zákeřný plán ropného magnáta Texe Richmana (Chris Cooper), který se chystá srovnat se zemí Mupetí divadlo a těžit ropu, nedávno objevenou přímo pod tímto bývalým působištěm Mupetů. Aby Walter, Mary a Gary mohli zorganizovat největší televizní mupetí maraton v dějinách a pokusili se tak získat deset milionů dolarů, potřebných na záchranu divadla, musejí společně s Kermitem nejprve znovu sjednotit všechny Mupety, kteří se mezitím vydali za vlastním štěstím: Fozzie v současné době vystupuje s revivalovou skupinou Moopeti v casinu v Renu, Miss Piggy pracuje jako editorka módní rubriky pro plnoštíhlé v pařížském Vogue, Animal je pacientem kliniky v Santa Barbaře, která svým klientům pomáhá zvládat návaly hněvu, a Gonzo je bohatým podnikatelem v oboru instalatérství a kanalizací. (oficiálny text distribútora)

Nach

Rodinná komedie pro děti i jejich rodiče. Jen Ti rodiče se místy budou nudit. A ani u dětí si nejsem jist, že si to plně udrží jejich pozornost. Některé scény jsou fajn, hlavně ty, kde film má narážky sám na sebe (například reakce jednoho Mupeta na rozpočet filmu), ale jen takové scény děj neutáhnou. Závěr je příjemný, ale stále zůstává v průměru. Jedna hvězda za tanec a hudbu, druhá za pár vtipných skečů a třetí za epizodní role Jacka Blacka, Jima Parsonsa a Whoopi Goldberg. 65% ()

pools

Po této taškařici jsem se rozhodl, že svůj život zasvětím lovu českých dabérů. Dokud budou ty zrůdy na tomto světě, nebudu moct spát! Ale něco k filmu. Jako největší problém vidím to, že náš divák vůbec netuší co jsou Muppets, kdy vznikly, neví nic o jejich stylu humoru ani jaké jsou to v americe ikony, takže se nedivím, že tady má film který staví právě na znalosti Muppets takové hodnocení. Nebylo to nějaké převratné dílo, ale účel to splnilo a nenudilo to... 76,8% ()

Cl3ricK

Osobně znám Muppety akorát tak z Family Guy, kde z nich dělají dobré paka, což ve skutečnosti trochu jsou. Cílovka je určitě pro americké děti, které z českých či evropských dětí vůbec ví, kdo sou to Muppeti, že. Takže i pro mě to bylo docela těžké na sledování. Postavy mi nic neříkali, občasné camea potěšili, ale jinak nic převratného. Lepší průměr. ()

mcb

Už jen pro ten přísun celebrit, které se neštítí si ze sebe dělat nonstop legraci, si nelze Mupety nezamilovat. Překvapilo mě, jak může být dětský film o loutkách tak sebereflexivní, uvědomělý a především inteligentní. Jason Segel jednoduše překypuje nápady - ve výsledku se jedná o roztomile naivní, hravé a důstojné oživení nyní již neatraktivních plyšových postaviček. Navíc se skvělými muzikálovými čísly. ()

Honzíno

Až tak cíleně prostikné a jednoduché, občas skutečně extrémně, že vás to musí pobavit! Během chvíle ale najednou z dětské noty vytane brutálně černohumorný nebo kameňákově laděný, expresní gag, skřek, štěk, cameo a z ustavičného culení je pořádné uchechtnutí. Pokud nejste přehnaní pseudointelektuálové nebo suchaři, tohle by vám mělo zvednout náladu. ()

• Fotografie, kterou slečna Piggy a Kermit ve filmu spojují, pochází z jejich svatby ve filmu Muppets dobývají Manhattan (1984). (Dreadd)
  • První film studia Disney, který v logu namísto nápisu "Walt Disney" má prostější "Disney". (Hal_Moore)
  • Snímek měl původně režírovat Frank Oz, který však nebyl spokojen se scénářem a od projektu odešel. (Dreadd)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky