Stavební katastrofy

• Česko Rizikové stavby (viac)
všetky plagáty
USA, 2008, 6x45 min

Seriál Stavebné katastrofy skúma, aké ponaučenia si stavební inžinieri a projektanti vzali z tých najznámejších tragických nešťastí. Jednotlivé epizódy sa zameriavajú na nešťastia, ktoré sa stali na štadiónoch, v mrakodrapoch, na mostoch a lodiach. Pripomenieme si nešťastie na štadióne v Hillsborough, zrútenie mosta v Minneapolise a potopenie lode Estonia v Baltskom mori. Prostredníctvom rozhovorov s novou generáciou inžinierov, ktorí pracujú na novodobých verejných zákazkách, sa dozvieme, aké pokroky sa od týchto nešťastí v stavebníctve dosiahli a ako sa zlepšila bezpečnosť konštrukcií. Rozhovor nám poskytli stavitelia pekingského olympijského štadiónu, ktorý bol postavený tak, aby odolal silným náporom zemetrasení, či konštruktéri mosta Stonecutters Bridge, ktorý sa v súčasnej dobe stavia v hongkongskom prístave. Discovery v seriáli Stavebné katastrofy skúma tajomstvá moderného stavebníctva, ktoré sú pre moderné stavby sveta kľúčové. (oficiálny text distribútora)

Marze

Shlédl jsem díl o katastrofách v tunelích. Zaujala mě katastrofa v tunelu Mont Blank a jeho nové větráky a únikový tunel. ()

ARI50

Všichni chcou všechno největší nejlepší nejrychlejší, do doby než se něco přihodí pak akorát se snaží zlepšit danou věc aby se nestalo neštěstí. ()