Tři manželské páry spojuje dávné přátelství, spokojený zabezpečený život a touha strávit společně léto v překrásném domě u moře. Nenadálý příjezd Sharyna a Diegova dospívajícího syna Davida probudí v úspěšném psychologovi Matteovi nečekaně silnou touhu, které není s to se přes všechnu svou racionalitu ubránit. Manželka Francesca, děti i ostatní přítomná společnost cítí stupňující se napětí, jehož původ jim zatím uniká. Smyslný mladík, vědom si výjimečnosti svého zjevu, si s Matteem zahrává a nevyhnutelná katastrofa je na spadení.
Italský režisér Marco Filiberti vypráví i ve svém druhém celovečerním filmu podmanivý příběh o latentní homosexualitě, v němž nadnáší palčivé otázky o svobodné volbě a důsledcích lidského konání. (oficiálny text distribútora)

Survanta

Od začátku jsem věděla, že to bude průšvih. Objevil se i vizionář, který to tušil a chtěl to odvrátit cestou na Sicílii. Pomalé drama, které se stupňovalo tak, jako vzrušení obou mužů, až na úplný vrchol. Nemohu jinak, než dát za pět. ()

jiri.twist

Kvalitní film, do posledních detailů zcela domyšlený, někteří sice tady ve velmi dobrých a fundovaných komentářích mají lehké výhrady, ale já si myslím, že to právě ke snímku patří, pro mě nepředvídaný, překvapivý závěr, čekal jsem všechno možné, že to nedopadne dobře, ale ne zrovna takto. ()

Galahad

Podbarvit film s homosexuální tématikou Wagnerovým Tristanem, to už vyžaduje notnou dávku odvahy. Film mě velice příjemně překvapil, skvěle stupňované napětí a famózní závěr. ()

JakeG

Wagnerem to začíná a po wágnerovsku to taky končí. Každopádně .... velice zajímavý italský, a to prosím je důležitý příznak onoho díla, film. Je protkán symbolikou, jako známe z tvorby tohoto národa. Místy je lehce předvidatelný, ale vzápětí vás sejme vlna emocí, které zkrátka a dobře nejste-li z ledu cítíte. Byl bych býval dal pět, ale právě ona převídatelnost je malý mínus. ()

chrispe

No... tísnivé (bůh ví proč) od začátku do konce. Massimo Poggion alias Matteo byl vynikající! Při scéně na motorce z něj úplně vyzařovalo takové to (až nevěřícné) štěstí... nebo když zjistil, že David přijde do té restaurace - ten pohled, ten úsměv! A - kapku mimo - Leonard byl fakt fešák! :) ()