Film se odehrává mezi dvěma díly stejnojmené počítačové hry (Red Faction: Guerrilla a Red Faction: Armageddon) a jeho ústředním protagonistou je syn Aleca Masona Jake, který bojuje proti nové lidské armádě odhodlané zničit Red Faction - dokud nezjistí, že se ke skupině připojila také jeho sestra. (Moviemaker)

RedRose

Jako ano! Je to béčkovina... Ale jako velký fanda celé série jsem se samozřejmě těšil, byť s velkou obavou, jak to dopadne... Víme jak dopadají počítačové hry, převedené na plátno... Ovšem v tomto případě, i přesto, že jsem lehce ovlivněn nostalgickou vzpomínkou (hru jsem 2x dohrál), jsem nadšen! Na televizní poměry, je to velice slušně zvládnuté, takže hodnocení bude hezkých 71% (kdybych hru nehrál, nebo neznal, asi bych hodnotil o cca 20% níž, protože příběh na třetí díl RedFaction přímo navazuje, takže bych asi nevěděl která bije...) ()

Zombiepod

Podľa oficiálneho filmového plagátu a galérie k filmu som sa nechal nalákať na ďalšiu hernú adaptáciu, ktorá sa tentoraz pohybuje ešte hlboko pod béčkovými vodami. Fanúšikov hry poteší Red Faction Origins predovšetkým slušnými kostýmami a familiárnymi lokáciami, nuž iným nie. Film nefunguje ako sci-fi pre bežného diváka neznalého predlohy, pretože zápletka je príliš gýčová a plochá, herci veľmi nesedia (snáď okrem Patricka a Smitha, ktorí svoje úlohy brali vážne) a o vizuálnych efektoch netreba veľa hovoriť, keďže od lacnej TV produkcie sa toho veľa čakať nedá. Zozačiatku to vyzeralo fajn, ale pomaličky sa to zvrhávalo na takmer nepozerateľnú kravinu, ktorá v samotnom závere pôsobila už priam neznesiteľne pateticky. Zapnite si radšej hru. ()

Lavinia odpad!

Oživení paňácové (pardon, herci) toporně předvádějí jakési bojůvky na Marsu ve jménu boje za svobodu, mladý hrdina, od poloviny v tílku, hledá zuřivě svou unesenou sestru, kterou mu v dětství ukradli zloduši ze Země, prostě trapný nezáživný příběh nudně podaný s mizernými triky, což bych odpustila, ale ve spojení s debilními patetickými dialogy - neee. Fujtajbl. ()

Lyriq

Je hlavní nezapomenout, že se jedná o TV film, takže slabší efekty se dají odpustit. To bych zas nechtěl říct, že vypadají špatně, ale třeba s SGU se vůbec nedaj srovnávat. Další důležitou věcí je, že se jedná o backdoor pilot, tudíž alespoň pro mě to nahodilo očekávání, že se bude jednat spíš o představení světa Red Faction, než kulervoucí akci. A to mi pomohlo, protože jsem dostal, co jsem čekal a zároveň byl příjemně překvapenej několika momenty. Obsazení mi nevadilo, někteří jedinci byli celkem sympatický, a... To už bych se vykecával moc. Prostě scifi béčko jak prase, když nebudete čekat víc, budete se bavit. :)) 70% ()

Solverino

Naprosto strašné, jedna hvězda jako motivační, snad to někdo natočí jako film a ne jen jako "vatu" mezi reklamama. Otřesná konverzačka bez čehokoliv, na úrovni telenovely pro retardované :( ()

CrazymanM

Klasické béčko,poznamenané zajisté nízkým rozpočtem,kdybych nehrál hru,zřejmě bych tento film ani neviděl.V rámci možností se na to dalo koukat! ()

ShotgunED

Nejkouzelnější a nejpromyšlenější únik z vězení, jaký jsem kdy spatřil. Televizní provedení je ospraveditelné, náplň ovšem nikoli. S hrou to má společného málo a až příliš nesmyslů najednou kazí celkový dojem. ()

The_God

Většině hráčů počítačových her přeběhne mráz po zádech při vyslovení "na motivy filmu". Většině fandů filmů přeběhne mráz po zádech při vyslovení "na motivy hry". A ani tento film není výjimkou. Naštěstí když se hra předělává na film, tak to obvykle dopadne jako průměrné béčko (opačným směrem je to už o poznání horší) a výjimkou není ani Red Faction. Průměrně zahrané s lehce nadprůměrnými triky s lehce nadprůměrnější zápletkou a SW holotelefonem - to je Red Faction: Origins. ()

MiniRecenze

Další film podle herní předlohy (přiznám se,že hru jsem nehrál) . Jelikož se jedná o TV film,tak není ani o co stát.Na první pohled je vidět co filmu skutečně chybí ,ano jsou to peníze.Kartonové kulisy,efekty,které snad vypadají jak z PS one. Scénář je snad napsaný"hodinu"před natáčením.Na co asi režie chtěla vsadit je obsazení do vedlejší role Roberta Patricka.Který je takové"eso v rukávě".Dvě hodiny je pro tento film víc než dost,ale i přes všechny negativa film stejně dokoukáte.A musím říct,že se za svoji délku "vyhoupne" do průměrnosti. BÉČKOVÉ SCI-FI! ()

severus

Tož to se muselo točit u nás ve Vítkovicích. Některé scenerie jsem na beton poznal. Jen jsem netušil, že Rotschild ve století páry expandoval i na Mars. Každopádně to, co tady zavíráme, na Marsu futr vesele běží. Šichťáci si tam užívají nezávislosti, kterou patrně vybojovali stávkami, protože jiné zbraně jsem tam fakt neviděl a zlá pozemská moc je už nenutí se mýt. Jejich největší síla je ve vysloužilém modelu T 1000, který se taky nemyje. Ocelové město je v pernamentní ozbrojené neutralitě s bandou nomádů, kteří se také nemyjou, ale asi taky neradi dělájí v nepřetržitém provoze. Na jiný důvod proč se nemají rádi s Ocelovým městem jsem nepřišel. Takže dva bývalí spojenci se na sebe ksichtí jako CIA a Taliban po odsunu Rusů z Afganistanu. A toho chce využít partička neodsunutých a umytých Pozemšťanů a znovu vykopat válečnou sekyru, vlastně loď. Po vzoru Bondovských padouchů se pokusí rozpoutat MarsWar 1. Naštěstí si T 1000 vzpomene na letecký výcvik Muhammada Atty a utne jim snahu v zárodku. Jo a ještě nějaká rodina se tam dá dohromady. ()

zekon

Takové 80. béčko. Mizerné triky, na dnešní poměry, chabý příběh, a těch kopanců, nicméně ustát se to dá. Kdysi by to to uspělo ale dnes? Možná v TV zaujme natolik že divák nepřepne, ale jinak asi není nutno vidět. ()

Phoenixus

Nič moc. Hru som nehral takže hodnotím len film. Herecké výkony tak slabé,že bábkové divadlo v Hornej dolnej to zahrá emotívnejšie. Efekty či skôr neefekty boli neefektívne,ale tak čo čakať, s malým rozpočtom sa vesmírne sci-fi len ťažko točí. ()

StarFsh

Tak toto som ešte nevidel. Začiatok je vlastne vrchol filmu a jeho kvalita (všetkého) postupne klesá a klesá až ste nakoniec radi, že to konečne skončilo. Uff... A tá "akcia", tá ma ozaj dostala. Občas som mal pocit, že sa pozerám na bandu totálne ožratých týpkov, ktorý sa lomia niekde v krčme. Herecké výkony tu radšej nebudem rozoberať. Ono vlastne totiž ani nie je aké, lebo sú niekde na úrovni argentínskej telenovely. 1 a pol s prižmúrenými očami za Mars. ()

zimi

Opravdu nic v tom filmu nefunguje, musíte hodně zavírat oči a i tak je tam hrozně přešlapů a hlavní hrdina, no budu schovívavý ostuda, jsem sklamanej, už nikdy! ()

Cretinho odpad!

Tak to jsem nečekal, od filmu, který mě svým názvem velmi nalákal, mě obrovsky zklamal - kvalita zpracování na TV film je pochopitelná, ale herecká a produkční kvaita je horší než Odpad!...ani jsem ten film nedokoukal, protože na to už jsem opravdu neměl:) 0% ()