Willy Kufalt

„Krysa“ je vcelku dobře natočená i vcelku dobře sledovatelná tradiční kriminálka se vším všudy. S napínavým vyšetřováním a rozplétáním vraždy, se slušnou atmosférou, s poměrně funkčním humorným odlehčením mezi vyšetřovateli, se sympatickým představitelem policajta. Příjemně civilní Peter Faber v hlavní roli a občas zajímavě řešená kamera ve vybraných (nejen akčních) scénách snímající děj z pohledu policisty posouvají místy film i do roviny lehkého nadprůměru. Snad jen pár zádrhelů ve zpracování, zejména velmi zvláštně pojatá akční scéna se vzájemnou střelbou Číňanů u moře, ve mně vzbudilo dost rozpačité dojmy. Zakončení, kdy si Faber jde i s jedním ze svých kolegů zahrát ve spolkovém orchestru na flétnu, je určitě hezky poetický, ale to, že celých 80 minut před tím nedošlo na jedinou scénu či alespoň zmínku v souvislosti s hudební zálibou hlavní postavy, pak jenom přidává opět na pocitech, že v případě většího tvůrčího zápalu mohl být výsledek daleko propracovanější. Jako ryze oddechová krimi 80. let je to na jedno zhlédnutí určitě použitelné a bylo by pošetilé očekávat cokoliv víc. [60%] ()