Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

mikeleon

Tento film by si zaslúžil 2 a pol hviezdy, ale mne to prišlo ako trochu nedotiahnuté a odkopírované voľné pokračovanie komédie Bobule a tak kľudne by sa mohla táto komédia volať aj Bobule 3. Nechápem ako ten kameraman neustále mikal tou kamerou pôsobilo to rušivo a amatérsky. Takisto scenár nedotiahnutý do konca a nezachránilo to ani hviezdne obsadenie! ()

symbiotic

Na české poměry velmi povedená komedie. Kdo nic nečeká a nepodlehne předpojatosti vůči trendovému obsazení hlavních/vedlejších postav, může být mile překvapen nenuceným humorem, až na pár scén uvěřitelným provedením a příjemnými hereckými výkony. Mladý režisér Řehořek má před sebou velkou budoucnost. Troufám si tvrdit, že za pár let se tento film, jako dílo úspěšného režiséra, ještě dočká svojí rehabilitace. ()

JUK_JANA

Film, který se neuměl rozhodnout, čím bude. Je propagován jako komedie (asi protože komedie mívají větší návštěvnost), byl k němu složen i rozjařený singl Čekám na Signál (což je neoddiskutovatelná hitovka, která v květnu 2012 vystoupala až na vrchol žebříčku nejhranějších skladeb v českých rádiích), ale film samotný je v nejlepším případě hořká či mrazivá komedie a od určité chvíle jde podle mě o regulérní thriller. Film je určitě pastvou pro oči a uši fanoušky Vojtěcha Dyka a kapely Nightwork, od které se dočkají předělávek jejich hitů - Globální oteplování a Tepláky do dechovkové verze a Slunce v duši do country verze. ()

hvezdokupec

Po protrpěném dokoukání filmu nelze nic jiného než konstatovat, že tohle se tedy vážně nepovedlo. Celé je to neskutečně nudné. Kamera při vší té snaze o filmové umění je značně nepříjemná a o nějakém humoru nemůže být ani řeč. Takovýto průšvih nezachrání ani předpokládaný vysoký zájem něžného pohlaví o představitele dvou hlavních rolí, ani povedená titulní píseň. ()

Kessa odpad!

Néé, nekoukejte na to. Úplné UTRPENÍ. Vždycky jsem bránila Českou kinematografii, ale teď už vážně nemůžu. Divná story s divným scénářem a ještě divnějším vyvrcholením. Moji oblíbení herci toto opravdu zachránit nemohli. ()

radimhasalik

Komedie? V čem? Žánrově připomíná spíše uvedené drama. Od komedie čekám, že budu smíchy slzet, což se stalo jen v momentě nečekané milostné scény, kterou vysílal místní rozhlas. Zbývající děj vyvolával místy jen úsměv. Chtělo by to asi lepší závěr filmu. Konec byl nečekaný. Celkově jsem rozpačitý: viděl jsem daleko lepší české filmy. Neurazí, ale není to žádná pecka. ()

Rayers

Čekal jsem něco úplně jiného. Tohle nemá vlastně žádný děj, hlavní postavy jsou krajně nesympatické a chovají se jako dementi. A ten "obraz" prostého vesnického lidu - to si o nich vážně Pražáci myslej, že jsou takoví idioti? (a to žiju v Praze a původem jsem z vesnice). Trapas. Jediná hvězdička za tu Evu Josefíkovou. ()

tomkat

Skvělé 3 * podceňovanému dílku, kterému dělají medvědí službu titulní píseň i plakát - protože přesně takový ten film není. Bezčasí dnešních vesnic - a přitom jejich kouzlo... A k tomu stíny našich vlastních povah, jedno manželské drama beze slov, trocha absurdity a hudební vtípky. Jasné, trochu mišmaš - ale otevřené mysli se odvděčí. Pozn.: okrajově i variace na Bobule... no a co?? ()

kreyson13 odpad!

Neuvěřitelná stupidita. Dyk mi připomínal toho zpívajícího prince z pohádky, ukníkaný Hádek taky strašný. Roden v typický roli psychopata s vizáží bezdomovce. Jediný co bylo zajímavý, byla dechovková varianta Teplákový soupravy a nádherný Jawiny 20. Jinak je to hovadina neskutečná. ()

jerzy1976

Jedna hvězda za herecké obsazení a jedna zvlášť za závod na hrad na Jawách. Jinak zklamání - na komedii jsem se smál málo. A drama - tak to snad ani ne, protože karikatura Pražáků, vesničanů a Němců zde je opravdu hooodně přes míru. Asi jen scénárista ví, co tím filmem chtěl sdělit. Vesničané jsou úplně blbí, Němci jen halekají a kývají se do rytmu a oba podvodnicí se snaží o naivní podvod s tím, že útěkem se zachrání...a při tom řeší různá "morální" dilemata...asi ()

PORTER44

Ježiši takových skvělých herců a v takový kravině.Nevím co na tom snímku mělo pobavit nebo zaujmout,ale po třičtvrtě filmu jsem to vypnul nebylo tam nic zajímavého. ()

katikka

Chameleón medzi komédiou a drámou, ale asi menej komediálny a preto niektoré do očí bijúce logické chyby v správaní miestnych alkoholikov v čele so starostom pijanom akosi nazapadajú do deja. Ak by to bola plnokrvná komédia, tak by sa to dalo prehliadnuť, ale takto je to pre mňa veľké mínus. SPOILER ..ako napr. že by si starosta nepýtal žiadne osvečenie od mladíkov, žeby spravil prezentáciu priamo v krčme na ktorej nič nevidieť a hneď by im na to všetci skočili a žeby netušil že rovno za obcou sa už jeden vysielač stavia... pritiahnuté za vlasy, keď sa film tvári ako dráma.. KONIEC SPOILERU Kamera a herecké výkony hlavných protagonistov boli veľmi dobré, preto 45%. ()

marcelita odpad!

Dodnes nevím o čem ten film byl...nemyslím,že jsem nepochopila děj,že dva maníci jdou okrást bandu vesničanů a nějak se do toho zapletou,ale toto prostě nějak vůbec nefungovalo. Blbé dialogy,postavy,táhlo se to jako týden před výplatou a neměla jsem na to už dále chut,tak jsem to prostě někde 20minut před koncem vypla stím,že už mě to i tak vzalo hodinu života,kterou mě ani menzel ani dyk prostě už nikdy nevrátí!!! Jde vidět,že nestačí obsadit české hvězdy aby to byl dobrý film. Krom celkem poutavé písně kterou nás masírují ještě 2roky po premiéře už nikdy více. ()

MrsAngel

Zajímavý námět, zábavné. Herci typově dobře vybraní, jak ústřední dvojice Dyk a Hádek, tak i jednotliví vesničané. Karel Roden jako vždy výborný, jak pobíhal s brokovnicí, i Jiří Menzel zaujal v roli fyzika v důchodu. Zajímavá pointa s pomníkem. Čekala jsem mnohem horší film vzhledem k hodnocení, nakonec jsem byla příjemně překvapena. ()

HJ-FILIP

Takový oddechový film, který stačí vidět jednou, aby si člověk srovnal v hlavě, o čem vlastně byl. Jsem přesvědčen, že kdyby něco podobného natočili kdekoliv jinde na světě, bylo by to stejně místné. Podvodníci a ziskuchtiví sobci jsou všude. Na druhou stranu ale zbytečně vulgární. ()