Mamon

Krátkometrážny / Animovaný
Česko, 2010, 10 min

Réžia:

Martin Lyčka

Autorský pohled na to, kterak svět s jeho trvalými hodnotami nahrazujeme světem, ve kterém se honíme za osobním ziskem ve smyslu: "Hlavně teď a všechno, co bude zítra je nám jedno..." (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan

Nevěřím tomu, že by Mamon mohl spáchat někdo, kdo není ve spojení s vesmírnými lidmi, prostě nevěřím! Tady vážně chyběla jen ta banda zákeřných ještěrů snažících se očipovat nebohé triliardy bytostí na bilionech světů... Dějově je to nebesky pitomé, hrozně jednoduchá pseudo-eko-agitka, která má žaludek na tak prasácké propriety jako je krvácející zem, nebo roztomilé srnky prchající před zlým bagrem, jenom aby ukázala, že prachy jsou zlé, všechno je zlé a že Královna Alžběta je Iluminát (což tam sice není, ale stejně). Animaci nemůžu vytknout nic, neboť je na amatérské úrovni poměrně zdařilá a nebyla-li by obdařena tak přihlouplým dějem, možná by se mi líbila. A krom toho toho je to o polovinu delší, než by bylo záhodno, což u takhle pojaté věci hraničí se zločinem proti diváctvu. ()

• Ocenění na soutěžích amatérského filmu: 2011: Krajské kolo CSNFT ČR Mohelnice - 1.cena; 2011: O pečeť města Krupka - 1.cena; 2011: Celostátní soutěž NFT ČR Český Videosalon - 3.cena (Rosana)