Kazuma sa práve prisťahoval aj so svojim mladším bratom do malého mestečka na vidieku. Na ceste do ubytovne nasadne spolu s bratom na zlý autobus, a keď sa snaží nájsť bratovu čiapku, ktorú mu ukradla opica, stratí sa v lese. Tam narazí na dievča menom Ui. Náhodou spadne rovno na ňu a v náhlom popude ju pobozká. Svedkom chúlostivého okamihu je Uina kamarátka, ktorá začne okamžite Kazumovi nadávať. To však ešte chlapec netuší, že sa nevidia naposledy a bude sa snimi stretávať každý deň v škole. Postupom času si Kazuma začne uvedomovať, že k Ui cíti aj niečo viac. (Ragefyre)

Ragefyre

Nudné a otravné. Iritoval ma hlavný predstaviteľ, jeho homosexuálny brat, všetky dievčatá, ich hlasy, chovanie, tupé ksichty, jediné čo ma neiritovalo boli kozy, ktorých tam bolo ale málo, čiže nemôžem oceniť ani to... proste sračka ()

Larky

Přijde vám dnešní svět moc uspěchaný? Cítite se jako zajatci těch nahoře? Štvou vás lidé kolem vás, za to, že po vás něco pořád chtějí? Jste vystresovaní z každodenního spěchu a stresu? Přijde vám všechno moc na levačku, vadí vám vychytralý lidé? Tak zřejmě právě pro vás tu je Hoshizora e kakaru hashi - pomalý seriál s primitivním a nudným světem, bez nějakých vyšších myšlenek ale také naprosto tupý a debilní počin, který zabil veškerý byť malý potenciál díky debilním postavám. Ústřední postava Kazuma se svým bratrem, přijíždí do horského městečka. Těsně předtím, než s bráchem, který vypadá, mluví a chová se jak vykleštěný deviant (takový ultrakrotký gay beránek) ze zastávky, kde čekají na bus dostanou do svého cíle, díky náhodě a haluzy potkává Kazuma nejtupější postavu celého seriálu Ui, kterou omylem políbí (a zřejmě se slinami nakazí její demencí)...později, se dozví, že pujde o jeho spolužačku. Takhle to začíná...a jak pokračuje? Nudnými epizodkami ze života Kazumi a jeho harému počestných děv, který ale vlastně není ani tolik harémem, protože Kazuma je také počestný, všechny holky bere jako kamarádky a ikdyž se mu nějaká vyzná, on neustoupí, protože nechce nikomu ublížit (vzhledem k tomuto faktu působí poslední díl hodně nuceně a vtipně, ikdyž to tak zamýšleno patrně nebylo). Kazuma, je ten prototyp japonského mladíka, který by mohl mít kteroukoliv ženštinu široko daleko, mohl by být právoplatným alfa samcem, ale on si vybere dráhu pomáhajícího prosťáčka s debilním smyslem pro to být s každým za dobře, jenže v životě to takhle prostě nechodí. Hoshizora e kakaru hashi je seriál, který má velmi pěkný look, krásné holčiny a velmi solidní opening a potenciál býti přijemným romantickým seriálem, žel bohu není protože je otravný, tupý, předvídatelný a katastrofálně pracuje z jednotlivými postavami, což mě osobně trochu zamrzelo vzhledem k postavě Ibuki, která díky svému vzhledu, charakteru a její zálibě v lukostřelbě vybočovala s dementní Hoshizoráckýmu prototypu dívky - která je hlavně pokorná, není zlá a její minulost je zajímavá asi tolik jako sex důchodců...tvůrci se ale na Ibuki úplně vykašlali, hraje až třetí housle a tak je hlavní postava Ui - přežírající se kravka s IQ Jirky Paroubka. Demence! Lepší 1*. ()

Honza135

„MYSLÍŠ, ŽE JSME VYPADALI SKUTEČNĚ JAKO PÁR? TAKŽE… CHCEŠ POKRAČOVAT A OPRAVDU SE MNOU CHODIT…?“ V adaptaci stejnojmenného vizuální novely se Hoshino Kazuma se svým mladším bratrem Ayumu odstěhují do venkovského maloměsta a ubytují se v místním hostinci, co jim platí rodiče. Jsou tu především kvůli Ayumu, který má zdravotní problémy a místní podhorský vzduch mu jistě prospěje. Kazuma se tu díky groteskním situacím postupně seznámí s místními děvčaty a nastává otázka, kterou přeci už všichni znají… » Co se mi líbilo: 1) Roztomilost. Příliš jsem nehleděl na hodnocení a vybral si anime už dle kresby. A co bylo na obálce, to samé jsem dostal. Půvabné to slečny, jenže… Je krása to jedné, co tvoří kvalitní titul? 2) Kresba. Především okolí bylo hezky zobrazeno. Taktéž se mi líbil styl vykreslení děvčat, kdy každá holka měla svou barvu vlasů. Jo, na to slyším pokaždé. 3) Opening. Mám u sebe vypozorovanou oblíbenost rotace a zoomu, takže už jen zvolenou technikou mě otvírák dostal. Hudebně se mi líbil taktéž a já očekával kvalitní nášup zábavy. » Co jsem nemusel: 1) Pošetilý humor. Styl humoru mě těžce minul. Dokázal bych ho tolerovat, kdyby netvořil jádro děje. Proto se mi místy zdá, že je Kazuma jen nerozumný hlupák. A kéž by jen on, protože např. majitelka hostince na tom není jinak… 2) Fillery. Seriál sám o sobě má jen 12 kapitol a stále je to asi mnoho, takže tu nemáme jen epizodu sportovního festivalu, ale i pláže. V tu chvíli to vidíte poprsí zde, pak zase támhle a mezi tím i spodní prádlo… Vládne tu nulový děj, který se neposouvá až do posledních kapitol. 3) Volba hlavního hrdiny. Máme tu šestici mladých slečen, které Kazuma okouzlil. Každá z nich má něco do sebe. Pojďme si ty lepší vyjmenovat. Tsumugi, třeťačka a brigádnice v hostinci, co má nádherný dlouhý cop až po zadek a je splněným snem všech místních buranů; Madoka, dlouhovlasá kněžka místní svatyně, která, stejně jako první zmíněná, na tom není tělesnými proporcemi a přirozeným intelektem vůbec špatně; a pak ještě Ibuki, držkatá to holčina, která se věnuje lukostřelbě a nemá problém nakopnout to hovado Kazumu, když se mu něco nelíbí. Zkrátka, skvělá to žena. A pak tu máme frajery v režii, co napadla bláhová myšlenka… Co kdybychom hlavního hrdinu dali do náruče té nejtupější a nejdětinštější holce v údolí, co její největší hodnotou je hromada jídla, houby v lese, zmrzlina a nedokáže se odtrhnout od události, kdy její bratr byl taky jen chlap a jednoho krásného dne se zamiloval a odešel z domu? A ne, nezachraňují to ani ozdobné sponky ve vlasech či nadkolenky… Fakt ne. » Shrnutí: Seriál ztratil svůj potenciál, kterého měl habaděj. Chtěl jsem tomuto seriálu dát tři hvězdy. Nicméně anime pro mě skončilo prvním endingem v desáté epizodě, kde Kazuma našel děvče z dětství. Další kapitoly byly pro mě jen čistým utrpením. Za Ibuki a poslední kapitolu snižuji své hodnocení na dvě. Zlatý Maširoiro, s tím se tenhle počin nedá v ničem srovnávat. Horší výběr přítelkyně jsem snad, vyjma Clannadu, neviděl. Tohle se přece nedělá, nechat plakat děvče v dešti! Shlédnuto v japonském znění s českými titulky v BD verzi () (menej) (viac)