Korunovační klenoty

• Česko Královské klenoty (viac)
všetky plagáty

Fragancia (Alicia Vikander) je obviněna z pokusu o vraždu Richarda Perssona (Bill Skarsgård), syna mocného vlastníka továrny na výrobu bot. Během rozhovoru s vyšetřovatelem se dozvídáme o jejím bohatém a mnohdy skoro neuvěřitelném životě, o jejích rodičích a bratrovi Jesúsovi. Přes její na první pohled ničím nerušené dětství a dospívání, kdy potká lásku svého života Peterssona-Jonssona, světového hráče hokeje, se dostáváme až k osudné noci, kterou celý příběh začíná. (lee.loo)

Thomick

Špetka Popelky, špetka Mrazíka, kopec severský ujetosti, složitých metafor, fatálně nekvalitního černýho humoru a koncentrovaný fantasmagorie = jedna dramatická "pohádka" s bisexuálem-krasobruslařem-nejlepšimhokejistouplanety, nesmyslnou líbačkou v průběhu hokejovýho zápasu, hrozivě překombinovanym závěrem a úchvatnou Aliciou. Právě ta, spolu se solidnim soundtrackem, nakonec zařizuje ony (celkem potupný) dvě hvězdičky. Tahle magie mě fakt neoslovila. ()

honajz2

Kdyby to celou dobu byla cynická černá absurdní komedie, asi hodnotím jinak. Ale takhle je to jen nefunkční pokus o drama, který se co chvíli tváří jinak a až v závěru konečně přijde na to, čím vlastně chce být, ale uvědomí si to pozdě a tak to pak působí jenom jako neskutečný kýč. Jako sorry, jestli si režisérka myslí, že budu brát vážně příběh o prapodivných nerealistických postavičkách, které řeší nedůvěryhodně působící konflikty, tak je skutečně mimo. Každý se tu totiž chová jako magor a jejich chování by se hodilo leda tak do absurdní komedie. Dokonce jsem se u toho i párkrát zasmál, ale dle velkého počtu pokusů o jakože silné scény se fakt obávám, že se to bralo hlavně vážně. A když se to v závěru pokusí o poetiku, je to fakt jenom kýč. Navíc jediný přesah tu tvoří pár strašně patetických a jednoduchých "mouder" -  a hlavně to s tím tajemstvím čtvrtého klíče bylo patetické úplně nehorázným způsobem. Ale evidentně to zabírá a pro někoho to byl evidentně dost silný závěr, když si tu tak čtu ty nadšené komentáře. Na mě tyhle vyděračky ale fakt nefungují. Je to sice slušně natočené a zahrané, určité scény v sobě mají (bohužel nerozvitý) potenciál, ale víc kladů v těchto Korunovačních klenotech fakt nevidím. Btw celá dějová linie s bisexuálním a bezchybným hokejistou je už totální wtf a všechny scény s ním (včetně toho polibku při zápase, což byl opět kýč jak sviňa) jen ještě víc poukazují na nefunkčnost scénáře a celkového příběhu. Slabé 2* ()

emma53

"Příběhy jsou tu pořád. Poslouchej a uslyšíš je." Já jsem nejen poslouchala, ale já se i dívala na pomalu plynoucí příběh, kde se prolínaly scény uvěřitelné s neuvěřitelnými. Bylo to nejen drama, ale rozhodně i fantasy, což mě vůbec nevadilo, právě naopak to přispělo k příjemné atmosféře celého snímku. Alicii Vikander znám už z jejích jiných filmů a ani tady mě nezklamala v roli krásné Fragancie. Když přimhouříte oči nad Peterssonem, který mně trochu připomínal Ivánka z Mrazíka (toho mohli opravdu vynechat, ale ke konci jsem si na něj už zvykla) a možná i nad některými jinými bleškami a necháte se unést příběhem jako takovým, tak nebudete určitě zklamaní. Poetické, smutné, zkrátka tak trochu žánrový mix, ale já hodnotila hlavně na základě svých pocitů z celého filmu. "Pamatuju si ty kouzelné noci. Všechny zákony přírody přestaly fungovat. Neexistovaly dálky. Stačilo natáhnout ruku a mohla jsi sebrat hvězdu z oblohy a dát si jí do kapsy." ()

sochoking

Veľmi dobre natočené ( pivo by som si teraz jedno strelil ), hlavne tie prechody z reality do snovej fantázie. Tiež sa mi páčilo spojenie súčasnosti a minulosti na autách, oblekoch a tak, ale za tie jeho piruetky by som mu strelil také zaucho, že by sa vo vzduchu zatočil posledný krát ! A tiež mám taký pocit, že v tom kostole ju muselo drbnúť pri každej zmienke o Jesusovi! Ale ako dráma to funguje fantasticky. Pri pomyslení, že môžem skončiť kedykoľvek na ulici,ma skoro jeblo u monitoru! V každom prípade, od čias Stardustu som nevidel lepšiu fantasy! ()

laik_60

Všetko sa jednoducho nedá dosiahnúť ... nie je možné siahnuť po hviezde na nebi, aj keď po tom túžiš. Alici Viknder (squelý herecký výkon) sa to napokon podarilo a dosiahla pokoj. Napriek sladkému "zlatému" záveru, výborná švédska dráma s prvkami mystifična a spústou nádherných slov a myšlienok. Stačí sa započúvať .. zadívať sa do pomaly smutne plynúceho príbehu a dej Vás vtiahne do seba. Nech robí vinník čokoľvek, svojej vine napokon neunikne. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Litvě od 8. do 10.2010. (skudiblik)
  • Prvýkrát, čo sa Alicia Vikander objavila nahá. Už rok pred týmto filmom mala sexuálne scény vo filme Čistá (2010), avšak jej telo bolo strategicky zakryté, takže na nej nebolo vidieť žiadnu nahotu. (Arsenal83)
  • Švédská televize vysílala rozšířenou verzi jako tříhodinový televizní seriál. (skudiblik)