Swimming Pool

(študentský film)
Animovaný / Krátkometrážny
Česko, 2010, 7 min

Je po setmění a bazén je prázdný. Toho večera se však dvěma samotářům kompletně změní život. (oficiálny text distribútora)

Radko

Náhodné stretnutie samotárskeho páru nočných vtákov, vychutnávajúcich si rozkoš prekročenia nadekrétovaných hraníc. Premena utiahnutých solitérov v dôsledku spriaznenia duší zapôsobí tak silno, až vydesí strážiacu autoritu. Jednoduchý, no pôvabne animovaný a vyznením milý krátky film. ()

Tom_Lachtan

Přeškoda trochu nudné jednoduché animace (v tomhle případě je jednoduchá v tom horším slova smyslu), ale to klidně může být časovým tlakem, co já vím (třeba musela prodávat koks turistům, jinak by ji zlý gang kubánek s nahými stehny vykostil milovaného křečka, nebo tak něco). Děj je fajn a sympatický, jenže v jedné chvíli docela dost natahovaný, což u filmu s šesti minutami čistého času není úplně dobře, byť pointa je úsměvná (v tom dobrém slova smyslu). Škoda, že tu nebyla vesmírná vydra s chapadly, sem by se docela i hodila. Vimeózní odkaz zde přítomen. ()

kaylin

Je hezké vidět, že v České republice jsou mladí, nadějní autoři v oblasti animace. Animace v tomhle případě není nijak krásná, na první pohled, ale to neznamená, že by nedokázala vyjádřit přesně tu myšlenku, kterou autorka chtěla. To se podařilo a v tomhle případě vyniká i krásný příběh, který je ukázkou toho, že fantazie není mrtvá. Pravda, pointa je očekávaná, ale ne v tomhle provedení. ()