Elena Lafé a mŕtva Elena Calcaňo stoja medzi životom a smrťou v boji o lásku Giróna - dediča tradičnej jazdeckej rodiny. Naivná Elena Lafé sa vydá za Giróna v nádeji, že ide o jej životnú lásku, ale tragédia z minulosti, ktorá postihla jeho zámok, je krutejšia než si vôbec dokázala predstaviť... (matthew.17)

matthew.17

Naozaj kvalitný seriál, ktorý sa nedočkal veľkého úspechu. Má však zaujímavý námet, ďaľšia skvelá práca Posadu a dobrá rola pre Elizabeth Gutierrez, ktorá sa moc na vidiecké dievčence nehodí, Elena jej ale sadla. ()

lardko

No hodnocení mi přijde trošku přehnané... El Fantasma de Elena je taková romantická skoro telenovela.. herci mi moc neseděli a děj byl taky trošku nedokonalý ale mělo to své kouzlo a chvilky romantického klidu před bouří. Elizabeth Gutierrez neznám vlastně taktéž jak Segunda Cernandase a zbytek obsazení neznám, ale i tak každý z herců v tomhle filmu vypadá jak herci z ordinaci v růžové zahradě neprofesionální amatéři co dokážou zahrát jen jednu roli , což mi dost vadilo. Na seriál se rozhodně znovu nekouknu , ale pár pozitivních a pěkných scen to mělo to uznat musím. Průměr*** ()

johhny007

Dá se říct , že asi jediný seriál na ČSFD co má 100 % . Zrovna ted sem se dodíval na 3 díl a ikdyž se mi námět zdá trošku divný tak mně to velmi mile překvapilo , ale na dalších 113 dílu se už asi nepodívám ;) dal bych 4 hvězdy , ale proč kazit 100% ------------------------- 70% ()

fiLLthe3DD

Z pohledu současného diváka tento počin vypadá poněkud zastarale a nechtěně komicky, čemuž nepřidává ani celková teatrálnost a laciné studiové kulisy, ale jelikož je pro mne Elenin duch naprostou srdcovkou z dob mého dospívání, tak tyto (a mnohé další) nedostatky s přimhouřenýma očima přehlédnu a vřele tento mix mysteriózního thrilleru a telenovelové romance doporučím každému, kdo se chce naučit španělsky :) Jedná se o remake venezuelského - lehce „hororového" - melodramatu Julia z 80. let, který byl variací na snímek Mrtvá a živá od věhlasného Mistra napětí Alfreda Hitchcocka. Hrdinkou tohoto seriálu je Elena, která je v rezidenci svého novomanžela terorizována přizrakem jeho zesnulé manželky - rozuzlení této záhady přichází překvapivě ani ne v polovině celého seriálu, přičemž pak následuje jakási druhá etapa, která už má těch klasických (ehm, retardovaných) telenovelových vztahových propletenců podstatně víc, koukat se na to však i přesto . Občasná naivita milostných zápletek pak silně kontrastovala se scénami, v nichž hl. hrdinka trpí poporodní depresí a v nichž nebohou a ochrnutou Latoñu surově týrá její vlastní dcera, až mi z toho běhal mráz po zádech, brr. Elizabeth Gutierrez podala fantastický výkon, Ana Layevska roli psychopatky taky zvládla na výbornou a opomenout nelze ani Katie Barberi coby Rebecu - postupný vývoj této postavy z nesympatické hysterky, co autem dokonce přejela malé děcko (!!!), na milující a obětavou matku, působil uvěřitelně. Segundo Cernadas byl sympatický hrdina, Fabián Ríos zase sexy záporák a celkově mi obsazení připadalo velmi dobře vybrané - tedy až na přehrávající a afektovanou Jessicu Mas , ta mně s*ala snad v každé scéně :) Výpravou ani technickým zpracováním pak novela vyloženě neoslní, ale v rámci laciné mýdlové televizní (a přes deset let staré) produkce to zas ani není úplná katastrofa, občasná akce ujde a třeba takový požár haciendy pak něco do sebe i měl. Za mě 80% - objektivně 55% a zde 92% (pamatuji časy, kdy zde svítilo 100%) ()

• V původní verzi seriálu,jenž nese název Julia (od.r.1983) se hlavní hrdinka jmenuje Julia (Hilda Carrero) a hlavní záporná hrdinka se též nazývá Julia (Miriam Ochoa). V tomto remaku se hlavní hrdinka jmenuje Elena (Elizabeth Gutierrez) a hlavní "mrcha" taktéž Elena (Ana Layevska). (fiLLthe3DD)
  • V 11. epizodě 1. série s názvem Pelea de manos lze během rvačky mezi Eduardem (Segundo Cernadas) a Montecristem (Fabián Ráos) zpozorovat, že v jednu chvíli se viditelně otřese kulisa představující stěnu pokoje. (fiLLthe3DD)