Jeden z nejpůsobivějších a nejkomplexnějších debutů, jaké se ve švédské kinematografii objevily od doby, kdy Lukas Moodysson představil svoji prvotinu Láska je láska. Režisérka Lisa Aschanová vzrušujícím způsobem podrývá tradiční schémata filmů o dospívání, pravidla politické korektnosti, představy o rozdělení genderových rolí - zkrátka všechny aspekty obvyklých reflexí na téma rozvíjející se sexuality. Protagonistkami filmu jsou sestry Emma, talentovaná dospívající gymnastka, a Sara, předčasně vyzrálá sedmiletá dívenka. Při vstupu do školy jezdecké akrobacie poznává Emma o něco starší Cassandru a mezi oběma dívkami se začne vyvíjet komplikovaný vztah, který se postupně proměňuje v nelítostný fyzický i psychický souboj. (MFF Karlovy Vary)

JK77

ufff Laska je laska je daleeeeeeko inde ako tento blabol, dopozeral som len z dovodu ze baby mi boli sympaticke a stale som cakal ze sa nieco udeje. Udialo, isli titulky! Nie som si isty ci 3* nie su vela. Teda aspon pre mna. ()

kolodej1

nevím, pro mě dost rozporuplný film. Na jednu stranu vztah obou dívek byl hezky s citem vykreslený, je fakt ale, že mlčenlivější kontakt dvou osob, aby člověk pohledal, až to bylo zase přehnané. Stejně jako divné chování prakticky všech protagonistů filmu, to pak vyznívá spíš než zajímavě jako schválnost autora. Myslím, že trochu nevyužitá šance, námět byl velmi zajímavý, zpracování mohlo být lepší. I obě hlavní představitelky nabídly za celý film jen jeden herecký výraz a ten si držely od začátku až do konce. Takže narozdíl od jiných, já z jejich výkonu nadšený nebyl. ()

black8

Stále uvažujem nad odkazom tohto filmu. Niektoré scény mi prišli mierne úchylné, stále som bola v očakávani akéhosi zlomu, ktorý vysvetlí Emmin problém prejaviť emócie a jej robotické správanie. Pridala by som ešte hviezdičku, keby sa Lisa Aschan pokúsila byť viac čitateľnejšia. A k Fucking Amal by som to naozaj neprirovnávala. ()

navel

Hm, celé to působilo dost uměla a nedotaženě, ale zůstává naděje, jelikož se jedná o debut, že další pokus může být mnohem ucelenější. ()

brody1988 odpad!

Ty pseudoznalci tady už museli úplně zešílet. Tohle je a největší sratchka jakou jsem kdy viděl. Holky trénujou, plavou, držej se za ruce. TO JE VŠE!!! Zmáklo by se to i za 7 minut a i ty by byly k smrti nudný. ()