Tiger & Bunny - Season 1

(séria)
Japonsko, 2011, 10 h (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Jui Tanaka

Hudba:

Jošihiro Ike

Hiroaki Hirata, Masakazu Morita, Júko Kaida, Nobuaki Fukuda, Wataru Jokodžima, Kacuhisa Hóki, Marija Ise, Kendžiró Cuda, Rina Hidaka, Nobuhiko Okamoto (viac)

Jeoffrey

Tenhle seriál byl kdysi prvním doporučením, které jsem na zdejší databázi dostal a musím říct, že se mi líbil. Nejvíc mě chytla celá ta premise o hrdinské TV show, jak je to celé zábavně promyšlené a pojaté, včetně sponzorských firem, reklam, bodování atp. Zkrátka autoři udělali ze superhrdinů fungující showbyznys a mě to přišlo nápadité, vtipné, ale zároveň i docela dost uvěřitelné. Navíc jsem si dokázal oblíbit ústřední dvojici, Tiger a Bunny měli takovou tu sympatickou chemii, jako třeba Riggs a Murtaugh a k tomu každý měl nějaký svůj zajímavý problém, s kterým se musel během série vypořádat. A já si užíval jak řešení Barnabyho minulosti, tak i Kaburagiho budoucnosti stejně jako jejich pomalé sbližování a vytváření toho opravdového buddy dua. Co mě tu také hodně bavilo byl Lunatic, hodně zajímavá a dobře vykreslená postava, jejíž motivaci a přístup ke spravedlnosti jsem vlastně dokázal i docela chápat, stejně jako jsem dokázal vidět, co je na něm špatně. Všechna poselství seriálu byla také docela sympatická, sice se na ně občas hodně tlačilo a já si připadal, jak když sleduji něco s podtitulem „Buddy is magic“, ale nedokázalo mě to zase až tak otrávit. Tiger and Bunny byla fajn podívaná, na kterou jsem si i občas vzpomněl (třeba když jsem viděl, jak pracuje hrdinský byznys v The Boys, čímž myslím hlavně všechny ty reklamy a medializaci superhrdinů, tím totiž veškerá podobnost mezi těmito seriály končí) a byl jsem rád, že se seriál dočká po víc jak deseti letech druhé řady. 7,8/10 ()