Kamarádi mazlíci

• Taliansko Pet Pals
všetky plagáty
Taliansko, 2004, 27x13 min

Laura Lenghi

Šest roztomilých zvířátek – to je domýšlivé kachňátko Hvězda; chytré koťátko Holly; silácký králík Ušák; štěňátko Moby, které nic nerozhází; žába Kuňka, rozená herečka - a také Kuře. Kuřátko ještě neumí mluvit a každou chvíli své přátele dostává do nějaké nemilé situace. Věrní kamarádi spolu zažívají úžasná dobrodružství na cestě kolem světa. (oficiálny text distribútora)

honajz

Italský animovaný seriál, který společnost Urania vydala na několika DVD, vypráví o příbězích šestice zvířátek. Tentokrát se vydají na dalekou cestu na lodi, a cestou zažívají různá dobrodružství - třeba si zahrají na Sandokana, dostanou se na ostrov pokladů či potkají podivné mořské tvory. Příběhy jsou docela příjemné a pohodové, trochu vtipné, animace slušná. I když občas bude mít i dospělý zmatek v tom, co se v jednotlivém dílu vlastně vypráví a co se v něm děje. Některé věci také budou spíše známé jen rodičům (nebo jen italským dětem), třeba onen Sandokan alias Tygr z Mompracemu - jde o sérii knih italského autora Emilia Salgariho a v Itálii oblíbenou, u nás známe Sandokana díky TV seriálu - ale řekne to ještě něco našim dětem? DVD se vás hned po vložení zeptá, zda chcete polské, neb české menu. Pak se spustí milý animovaný protipirát, a konečně se načte menu, jež obsahuje jen dvě položky - Start (celkem má film 107 minut) a Díly (8 dílů celkem - Nezapomenutelná plavba, Velrybí píseň, Pohádka o Sandokanovi, Ryba ostrostřelec, Ostrov pokladů, Opičí divadlo, Past na kocoury a Obří perla). Obraz má formát 4:3 a je dostatečně ostrý, v nabídce audio najdete češtinu a polštinu v DD 5.1. Když si přepnete na polštinu, tak bude úvodní písnička každého dílu zpívaná, na rozdíl od české, pouze hudební verze. Žádné titulky, originální zvuk ani bonusy zde nenajdeme. ()