Zoznam smrti

• Česko Seznam nežádoucích (viac)
všetky plagáty

Allanovi (Cole Hauser) sa zrútil svet. Očakávané povýšenie v zamestnaní sa nekoná, pretože jeho významný projekt si privlastnil kolega a bol povýšený namiesto neho. Má množstvo dlhov a navyše manželku pristihol pri nevere s jeho najlepším priateľom. Smútok ide zapiť do baru, kde sa zoznámi s Jonasom (Cuba Gooding Jr.), ktorý o sebe tvrdí, že je nájomný vrah. Allan mu v opitosti napíše zoznam piatich osôb, ktoré by si prial odstrániť z tohto sveta. Keď sa na druhý deň zobudí a konečne vytriezvie, nestačí sa diviť. Krátko nad ránom bol totiž zastrelený človek, ktorý bol na zozname ako prvý. Podarí sa mu varovať ostatné osoby zo zoznamu? (TV Markíza)

darkreider

Spisovanie Hit Listu má šmrnc a osobne nominujem za najlepšiu scénu filmu. Táto scéna je aj míľnik, ktorý začína strednú (a jedinú kvalitnú) časť. Dokonca je v tejto strednej pasáži Cuba taký masér, že som ho od-škatuľkoval z komédií a má právoplatné miesto drtiča. Veľká škoda, že na konci sa už len potáca a huhňá nejaké pazvuky. ()

Wacoslav1

Bohužel tu nesdílím nadšení kolegy mzss1. Gooding bývá zpravidla ve většině filmů otravnej a nejinak je tomu i zde. Má to sice solidní námět ze kterýho nemusel vzniknout úplně špatnej film, ale mě to prostě přišlo takový nudný tuctový a několikrát viděný jinde, ale v podstatně lepším provedení. Herci tu z toho prostě nemají radost. Až moc je tu vidět jak křečovitě je to celý poslepovaný aby to tak nějak drželo pohromadě. Zase na druhou stranu viděl jsem i mnohem větší ptákoviny a toto občas mělo svoje momenty, tak tomu plesknu 35% ()

Thomassi

The Hit List se tváří strašně cool, ale realita je trošku jiná. Úvodní tttulky ve stylu Jamese Bonda mě celkem navnadily a dokonce i začátek byl takový, že mě dokázal upoutat. Nápad to rozhodně nebyl špatný, napsat seznam nenáviděných lidí jen tak z hecu a druhý den zjístit, že se to skutečně děje. Ale postupem času nadšení vyprchávalo a film se vlekl. Tak, jak byl začátek opravdu cool, tak konec na mě někdy působil a televizně. Ani herci se moc nepředvedli, a to jsem byl hodně zvědavej na Cubu Goodinga Jr. Přesto jsem to dodíval bez výrazných obtíží, byly tam sem tam dobré scény a vyloženě si nemyslím, že je tento film sračka, ale bohužel není to ani bůhví jaká pecka. 55%. ()

Garson

Pozor na přání která můžou mít nechtěné následky a tím hůř jestli jsou vyřknutá v alkoholovém opojení.Projektant Allan má katastrofický den už od rána,nejenom že myslí na lichváře který mu vyhrožuje a chce po něm peníze,ale ještě si poleje kávou košili těsně před tím než ho mají v kanceláři povýšit.Bohužel povýší jeho kolegu a tak Allan jede domů za svou ženou kterou ale nachytá ve svém bytě ve společnosti svého nejlepšího kamaráda a tak se mylně domnívá že ho žena podvádí,zklamaně odejde uklidnit se do baru.Tam vypije několik panáků na kuráž a zapovídá se s chlápkem Jonasem který je zběhnutý agent zabiják.Jonas se během dvou hodin považuje za Allanova kamaráda a protože z jeho vyprávění pozná že po něm každý šlape tak mu navrhne aby napsal seznam pěti lidí kterých by se chtěl zbavit a že je z kamarádství za něj oddělá.Allan opojen alkoholem má hned jasno a napíše na papír pět lidí a to šéfa,spolupracovníka co mu vyfoukl povýšení,lichváře,nejlepšího kamaráda a svojí ženu.Jonas sbalí seznam a z baru se vypaří.Druhý den když se Allan v autě probudí tak jde do práce a tam zjistí že jeho šéfa tedy první osobu ze seznamu v noci někdo zastřelil.Najednou si uvědomí,že to vlastně takhle radikálně řešit nechtěl,ale Jonas už je rozjetý jako buldozer a postupuje podle seznamu.Allan začne spolupracovat s Policií,ale stejně padnou čtyři lidi ze seznamu a poslední tedy svou ženu začne Allan chránit sám a Jonase na konci osobně zastřelí.Zajímavý film. ()

bourec

Rozhodně nemůžu tomuhle filmu,stejně jako někteří zdejší bambulové,dát odpad.Sice docela dobrej námět k filmu se nepovedlo dobře zrealizovat,vinou režie peněz,Kuba hraje taky děsně,ale celkově ten film má i světlý chvilky,a hlavně,já už viděl i větší srágory.Takže prostě dvě hvězdy dám.Ať nežeru.30%. ()

• Keď Allan ide autom do Rose Building, čaká v kolóne. Kamera odhalí, že pred ním stojí čierna Honda. V nasledujúcom zábere, keď už vychádza z križovatky, je pred ním iba biela dodávka. (Armageddon)
  • Keď Allan so zabijakom spisuje zoznam osôb v bare, jeho pohár sa po jednom strihu samovoľne presunie z jednej strany na druhú a v nasledujúcom zábere je už opäť na svojom mieste. (Johnny.ARN)