Bible: Odhalená tajemství

• Česko Vysvětlení biblických záhad (viac)
všetky plagáty
Ukážka z filmu

Největší záhady Bible: potopa, Sodoma a Gomora, přechod Rudého moře. Příběhy zázračné i znepokojující. Nové objevy v geologii, archeologii, astronomii a klimatologii však naznačují, že tyto události se mohly ve skutečnosti stát. Nové pokroky vědy odhalily překvapivé důkazy o tom, že Mojžíšův příběh a jeho neuvěřitelné zázraky mohly vycházet z historických skutečností. Věda může vysvětlit záhadu deseti morových ran. Co bylo příčinou zničení Sodomy a Gomory ohněm? A co prozradí ztracená evangelia Petrova, Jidášova nebo Marie Magdaleny? Pojďme pomocí vědy rozluštit tyto největší záhady Bible!
Kapitoly:
1. Kniha Exodus
2. Sodoma a Gomora
3. Ztracená evangelia (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu

reAnimat0r

Dokument v prvej casti skuma zazraky z knihy exodus a vysvetluje, ze mohli byt zalozene podla skutochnych udalosti. Kniha dokonca pomaha vedcom urcit miesta, casovie obdobie. 10 morova rana sa mi zdala moc hypoteticka. Sodoma a Gomora bola znicena na zaklade padu meteoritu vo svajciarskych alpach(?!). V poslenej casti sa o evangeliach v podstate nic nedozvieme, len, ze to boli podvrhy. Jan, Lukas, Tomas, Marek (tiez podvrhy?!) sa tu nezkumaju = od toho som cakal viac. Celkovo 8/10 ()

NinonL

Zajímavý rozbor biblických událostí a jejich možné vysvětlení z pohledu dnešní vědy a znalostí. Všechny díly určitě stojí za shlédnutí. ()

Stanley

Trochu zvláštní slepenec pokusů o vědecké náhledy na několik vzájemně nijak spolu nesouvisejících starozákonních a novozákonních mystérií. Dokument se tedy jeví spíše jako tři různé filmy a nikoli jako tři díly jednoho pořadu. Přináší však shrnutí dosti zajímavých, rozumných a uchopitelných poznatků, o což pochopitelně jde především. Zejména co se týká záhady zničení měst Sodomy a Gomory - co všechno museli badatelé poskládat za střípky výsledků zkoumání, aby mohla vzniknout zde předestřená hypotéza - tak to skutečně klobouk dolů. ()

blitzer

Zajímavý dokumentární cyklus, který se snaží z vědeckého hlediska vysvětlit některé události popsané v Bibli. Kniha Exodus: Chvílemi jsem si říkal, že už spíš uvěřím na zázrak, než v některou z prezentovaných vědeckých teorií. Např. vysvětlení rozestoupení vod Rudého moře mi přišlo dost mimo (jak zkoušeli rozfoukat tu vodu na Floridě větrem o rychlosti 160 km/h, tak jsem si říkal, jestli se v tom zkusí někdo projít... nezkusil :-). Sodoma a Gomora: Teorie o asteroidu je zajímavá (hlavně v souvislosti s globální změnou klimatu), ale z hlediska snahy o vysvětlení biblického příběhu mi přijde nedomyšlená. Např. nechápu, jak by taková událost mohla zničit všechna města v dané oblasti až na jedno - Coar, do kterého utekl Lot s rodinou (Coar přitom nebyl dle prezentované mapy někdě na okraji oblasti dopadu)... to zůstalo nevysvětleno. Technická poznámka: nemám rád, když se v dokumentech recyklují jednotlivé záběry; tady se mnohé z nich opakovaly až čtyřikrát. Ztracená evangelia: Těžko říct, do jaké míry jde skutečně o vědu a do jaké o bulvár, každopádně to bylo zajímavé povídání. ()

Orlau32

Velmi pěkně udělaný historický film s náboženskou tématikou. Je zde promluva o potopě světa, o hrůze Sodomy a Gomory (na základě meteoritu, které padaly s nebe) a exodus židovského národa z Egypta. Vědci stále bádají a docházejí k závěru, že vše se mohlo stát tak, jak je to popisováno v Bibli. Samozřejmě na vědeckém základě nikoliv zázraky. ()