Vysoká hra

(relácia)
Súťažný
Česko, 2011, 50 min

Petr Šiška vás provede soutěží, kde vědomosti a schopnosti riskovat mohou být klíčem k velkému zisku.
Máte pevné nervy, dobré znalosti a jste opravdoví hráči? Přijměte výzvu a rozehrajte s námi Vysokou hru. Sedm otázek, sedm sázek na správnou odpověď a výhra je vaše! (oficiálny text distribútora)

gilmore_girl

Az na priserne vedeni Petra Sisky prijemna soutez. Po Milionari se mi docela styska a tohle je vcelku dustojna nahrada se zajimavymi pravidly. Nekteri soutezici jsou sice tupi (neumet rozdelit castku na pet stejnych dilu je vrchol), ale nektere otazky jsou opravdu tezke. Perfektni byl dil se znamymi osobnostmi. Za ten samotny bych dala ctyri hvezdy, protoze syn Votky Kotka z prvniho manzelstvi nemel chybu! ()

packa

Redaktor serveru novinky.cz ve své kritice píše - "...Navíc čtvrteční pořad působil dojmem, že ČT nechce, aby kdokoliv cokoliv vyhrál, protože otázky jsou už od začátku extrémně těžké. Kdo v této zemi zná názvy Dvořákových symfonií ve správném pořadí? Ředitel Pražského jara?...". Má pravdu předsedo, otázky jsou na zábavný soutěžní pořad opravdu velice těžké. Snad až na jednu - "kolikáté symfonii Antonína Dvořáka říkáme Anglická?" Předpokládám, že i malé dítě ví, že se jedná o 8. symfonii, G Dur, op.88. :-) ()

UncleG

Tak jsem se k tomu náhodně nachomejt a první zřetelná myšlenka, která mi při sledování tohoto televizního arcidílka vytanula na mysl, je, že ČT nemá peníze. Koncepce soutěže totiž vzdáleně připomíná trik starých kolotočářů, majitelů střelnic a falešnejch hráčů - na začátku něco "zadarmo" dostaneš, abys o to následně s veškerou nevyhnutelností přišel. Oškubaná oběť odchází z holým zadkem a navíc s pocitem, že dostala bezvadnou šanci odnést si pár tisícovek nebo plyšovýho medvěda. Stejně tak ve "Vysoké hře" dostává onen ochcaný nešťastník hned z kraje pět miliónů, které "stačí pouze pronést" přes sedm otázek. Bohužel, otázek, které vyžadují hlubokou znalost ve všech oborech lidské činnosti. Kdo neví, jak se jmenoval nizozemský ministr školství v roce 65, nezapamatoval si název v pořadí desátého filmu Chucka Norrise, nezná názvy enzymů z kategorie EC 1.15 nebo zrovna chyběl ve škole, když se bralo kolik zubů si vyrazil Thomas Alva Edison při pádu z bicyklu v roce 1892, ten... Inu ten se se zlou potáže. A tak mu nezbývá než svěřenou částku půlit, krátit, rozdělovat... Aby nakonec odešel se stejným nic, s jakým do televizního studia přijechal. Ano, pane Janečku, mezi námi podfukáři, takhle se správně dělá "soutěž o peníze". ()

draggo

Jsem rád, že se konečně objevila další vědomostní show. Takovýhle pořad mi skutečně chyběl, protože u něj vždycky přinutím co nejíc lidí, aby se koukalo se mnou, a já mám tak možnost se hezky vytahovat s tím, co všechno vím. Ale zpět k pořadu. Bohužel jsem čekal trochu víc. Petr Šiška není nic moc, nějak mu chybí charisma. Soutěžní model se mi taky moc nelíbí, je to sice zas něco novýho, ale systém třeba v Chcete být milionářem nebo 1 proti 100 mi přišel lepší. Ale koukat se na to dá. /viděno v TV: 60% a 3*/ ()

Snake.Charmer

50%. Viděl jsem jenom jeden díl u babičky, ale myslím že na to, abych si udělal názor, to stačilo. Nic extra originálního se nekoná, ale v dnešní době superstárů a Šeherezád musí být pro televizního diváka každá vědomostní soutěž příjemné zpestření. A k moderátorovi - ne že by byl Petr Šiška vyloženě špatný moderátor, ale mě se prostě nelíbí... ()

• Stavba studia, v němž soutěžící hrají o milion korun, trvala celé dva měsíce. (ČSFD)
  • Na osvětlení bylo užito na 300 metrů LED pásků a 150 metrů LED neonových světel. (ČSFD)
  • Konkurz přilákal úctyhodných 500 zájemců. (ČSFD)