Beast Within, The

Cornelia Seitler

Strih:

Anna Dick

Eodeon

standardně zdařilý dokumentární film s mnoha velmi zajímavými náhledy na tématiku lidské fascinace zvířecími zápasy, na téma lidské krvežíznivosti a kochání se se brutalitou, který je koncipovaný vesměs esejisticky. chtěl bych vyzdvihnout fantastický nápad zdokumentovat i lidskou potěchu sledovat souboje za tím účelem sestrojených robotů. to odvádí pozornost od trápení zvířat blíž k jinak bohužel nepříliš patrnému tématu hlavnímu: ke krutosti v nás samotných. mimoto tak byl dokument přiblížen i divákovi, který do té doby sledoval zvrácené lidi, mučící zvířata, a namlouval si, že s ním takové jednání samozřejmě v nejmenším nemůže souviset. to jen ti nejhorší z nejhorších se dopouštějí takové špatnosti. přitom i pobavené reakce publika během scény s roboty svědčí o tom, že i oni se více než snadno a bezděčně dokáží přepnout do roviny naprosté lhostejnosti vůči špatnosti, v tomto případě tomu napomáhá zlehčování humorem. jedinou, ale důležitou věc bych vytkl: velmi jsem postrádal odborný zřetel. ()