Tisíc a jedna noc

• Česko Tisíc a jedna noc (viac)
Telenovela / Dráma / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Réžia:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (viac)

Talentovaná architektka Šeherezáda, matka päťročneho chlapca, ktorý má leukémiu a potrebuje urgentnú pomoc spočivajúcu vo finančne veľmi náročnej operácii, potrebuje na zachranu syna peniaze. Onur Aksal, majiteľ spoločnosti, kde Šeherezáda pracuje, je ochotný požičať jej peniaze len pod podmienkou, že s ním strávi noc. Od tej chvile stále viac túži po jej prítomnosti. Zdvojnásobuje svoju ponuku a ako protihodnotu žiada ďalšiu spoločnú noc. Šeherezáda znechutená jeho návrhom pokúša sa najsť si inú prácu, ale osud všetko komplikuje... (oficiálny text distribútora)

fafa1 odpad!

Tak tohle je seriál, který nejen v Turecku, ale dokonce i na Slovensku prý láme rekordy ve sledovanosti? Tak to je mi těch lidí, kteří se dokážou pravidelně vracet k televizním obrazovkám a pod návalem "citů" si vzájemně utírat oční víčka, opravdu líto a rozhodně bych se k nim nerad zařadil. ( Mimichodem poprvé za své působení na csfd jsem si položil otázku : Není hodnocení odpad! pro některé filmy příliš dobré?? ) ()

Bouffon odpad!

Současný základní kámen stupidity Té Vé Znova. Mohli by zkusit vysílat tak čtyři díly v kuse v hlavním čase. Je to žrádlo. ()

dvojana

Koukat se na to dá, ale je to dost nuda. 1001 noc opakuje narozdíl od latinskoamerických telenovel jednu větu jen 10 dílů, nikoliv celý seriál, ale paradoxně to, jak se děj každých 10 dílů posune někam úplně jinam, zase působí docela nepříjemně. Jakoby se do toho prostě snažili vtěstnat všechno. Na rozdíl od jihoamer.telen. nutno ocenit exteriérové lokality a sem tam hantýrku z oblasti, ve které hrdinové jakoby pracují. Co se mi hlavně nelíbí, jsou charaktery - bože, který kripl vymyslel Ali Kemala? Většina postav trpí přehnanou andělskostí nebo nesympatičností. Většinu životů dospěláků řídí pořád jejich rodiče a tchánové a názory, které byly v ČR překonány někdy před 50i lety. Proto se s chováním lidí nedá moc ztotožnit. ()

Ondr4H

Nemůžu říct že je tento seriál úplně špatný.Když to vezmu vzhledem k jiným telenovelám z jihoamerické produkce, tak je tento seriál hodně povedený.Na zabíjení času bohatě stačí. ()

zurivymlok odpad!

Tento seriál tu byl ohodnocen mnoha lidmi dříve,než jej ve televizi začali dávat. Taktéž jsem už z ukázek poznal, že je to jasně odpadová kategorie. Přesto jsem dosud seriál nehodnotil. Nyní však k nám přijela na delší návštěvu babička a já viděl pár scén. Potvrdil jsem si svůj dojem a mohu s klidným svědomím ohodnotit kategorií, kam zaslouženě patří. Přesto, když se dívám na babičku, jak ten seriál žere a celý den se těší na další díly, tak musím říci, že jej nemůžu prohlásit za zcela bezúčelnou věc. Cílovku to asi má (ovšem takovou, která internet nepoužívá a tak podle toho vypadá i zdejší hodnocení). Ale já hodnotím kvalitu ze svého hlediska, takže mohu dát jedině ODPAD! ()

ajfelka odpad!

Jen člověk připoutaný 24 hodin k posteli a s nemožností přepnout kanál by se vydržel dívat na tu Šeredně záhadnou. ()

ladanda

Hysterie, která předcházela uvedení této telenovely, jednoznačně naznačila, kudy se bude ubírat diskuse nejen na stránkách ČSFD, ale i ve společnosti. Přitom jako celek nevybočuje z klišé tohoto TV formátu. A tak kdo chtěl být "in", nemohl jinak, než seriál zesměšňovat a odsuzovat. Jeho nasazení v hlavním vysílacím čase se stalo osudové nejen pro seriál samotný, ale i pro NOVU. Kuriózní přitom je, kolik diváků pořad sledovalo a zároveň veřejně zostuzovalo. No jsme národ manipulovatelný. Názory jedné slovenské herečky o pronikání islamizmu do našich domovů je snad vrcholem největší hlouposti, kterou může vypustit blondýna z úst. No, ale to tak již u herců bývá, že mají potřebu vypouštět do éteru rádoby moudra. Co dodat k samotnému seriálu. Šeherezáda jako záporná hrdinka, Onur jako kladný hrdina, ostatní taky magoři. Přemíra kriminálních epizod, nesmyslné prostřihy na světoznámý most a noční Istambul, hudba tak na hraně snesitelnosti. Vcelku ale telenovela jako každá jiná. ()

Pharao20 odpad!

to že toto a debilne reality show su najsledovanejšie programy na slovensku je len dôkaz toho že Markizu a Jojku pozerajú len dôchodcovia a deti...žiadny normálny človek toto sledovať so záujmom nemôže..aj ked to clovek chce vnimat ako romanticky serial tak nedokáže neodvracať oči pri toľkych trápnostiach a debilných dialógoch..a obsadenie ? Mladší brat Sandokana a škaredá priemerná žena s krivými nohami no na to sa fakt nedá pozerať ani náhodou.. ()

Linsang

Možná je nespravedlivé, že hodnotím seriál, který jsem zdaleka neviděla celý, ale poctivě jsem mu dávala šanci několik dílů a to se vážně nedalo. Klasický seriál typu, kde v pondělí hrdinové nasednou na koně a v pátek tam pořád ještě sedí... Neskutečně táhlé dialogy v podstatě o ničem, dlouhé významné pohledy doprovázené rádoby dramatickou hudbou, přehnané emoce a reakce, ne to opravdu ne. Onur je možná největší krasavec v Turecku, ale pro mě malý a připlešatělý. Ale určité charisma má, to mu musím přiznat.... ()

Rychleji odpad!

Slováci koukají, tak budeme taky, ne? ... Ono nestačí, že nás jednou ti Turci vyženou a udělají z nás menšinu, my je v tom ještě budeme podporovat :-). Všecko to dáme do hlavního vysílacího času a nacpeme to i do zpráv, však Turci a telenovely jsou přece cool, že? Sranda je, že Havel a tahle divná věc dostali ve zprávách stejný čas ... týden nehorázného masírování. Naštěstí se podle diskuzí ukázalo, že se na to dívají jen podprůměrně inteligentní lidé (nebo hlavně), tak jsem to hodil za hlavu. Nyní po odplutí horečky mohu v míru s klidným srdcem říci: !odpad!. ()

luky31 odpad!

Toto je hádam najväčšia kravina akú som kedy spozoroval v telke. Hnus. Jedna časť skončí a druhá pokračuje v pólke predchádzajúcej prestrihom na škaredých hercov čumiacich jak teľatá. Ako toto mohol niekto natočiť? ()

stenrik odpad!

"Příště uvidíte: Odpůrci shodí na jejich město atomovku a všichni chcípnou." Tak tohle bych si přál někdy slyšet. Větší pič**** jsem ještě neviděl. Doteď jsem měl za to, že mezi nějhorší telenovely patří třeba Stefanie a že nejhorší telenovely jsou z Kolumbie. Musím se omluvit. Nejhorší telenovely jsou z Turecka. Kdyby byla lepší hudba tak bych dal spolu s dobrým dabingem 1 hvězdičku a smiloval se, jenže ta hudba stojí za ho*** a dabing nic nezachrání! ()

Timy68 odpad!

A já si myslela, že telenovely byly 'in', když mě bylo šest a koukala jsem se na Sladkou Valentýnu... Vidim, že si nikdo nedá říct a tyhle sprostosti natáčí dodnes. Ale vlastně proč ne, najde se ještě hodně důchodců, kteří nemají co dělat a se vší vášní to sledují, ale tam já mam ještě daleko. ()