Telefon Butterfield 8

• USA BUtterfield 8

Cítila, že byl její poslední šancí, jak skoncovat s minulostí. Tou poslední šancí, která jí proklouzla mezi prsty.
Kdo by neznal Glorii (Elizabeth Taylor), kočičku na zavolání a příležitostnou modelku z Manhattanu, kterou je možno kontaktovat jedině přes telefonní ústřednu BUtterfield 8. O jejím umění manipulovat s muži mohli být sepsány romány, kdyby o to zhrzení milenci ovšem stáli. To ona byla tím, kdo si vybíral.
Probuzení v apartmánu Westona Liggetta (Laurence Harvey), vystudovaného právníka, který se uměl oženit tak, aby už nikdy nic nemusel, nepřipomínalo běžné ráno. Zatímco ještě spala, Liggett jí opustil a nechal tu 250 dolarů se vzkazem, jestli to stačí. Rozzuřila se, včera jí potrhal šaty a dnes urazil její pýchu nebo alespoň to, s čím každá děvka žije místo hrdosti. Popadla norkový kožich paní Liggettové (Dina Merrill), první věc, kterou ve skříni našla, a vypadla z bytu, aby se mohla vyplakat na rameni Stevea (Eddie Fisher), přítele z dětství a jediného člověka, kterému věřila. Nejdřív ale vytočila BUtterfield 8 a ujistila se, že jí okamžitě přepojí, pokud Weston Liggett zavolá. (dopitak)

raroh

Vlastně je to dost Ibsen po americku , dost a ještě více psychologie, životních úvah a střetů, které reflektují realitu myšlení autora v promluvách postav. K tomu z jedné strany realistický civilismus, z druhé prožívání Stanislavského. Později tento přístup zdevalvoval v americkém vážném mainstreamu, který si většinové publikum představí ve škatulce kvalitní náročný film, tady je to ještě živé. Výborná je Rutterbergova hudba stojící na hranici mezi expresionismem a jazzovými ohlasy, úvodní bezeslovná kamerová sekvence, kdy si hlavní hrdinka prohlíží byt, v němž strávila noc, po odchodu své alkoholické známosti, řekne tolik o ní, že poté film už jen doříkává. Řekl bych, že inspirace Madame Buterfly je víc než nápadná. ()

dopitak

Výborný, citlivý a do hloubky zasahující film. Elizabeth a její skvostná herecká exkurze do nitra duše prodejné ženy, která by na své dětství konče třináctým rokem zapomněla. Harvey se k svého času nejkrásnější herečce dokonale hodí, je přesně tím kamenem, na který dopadá kosa. Pointa Gloriina chování není nijak originální, je ale mrazivá a jako vysvětlení, proč jsem se stala nymfičkou a baví mě to, dokonale stačí. V malé roli doktora se představil i Jirka Voskovec. ()

PAGE

Zatím, alespoň pro mě nejlepší výkon Elizabeth Taylorové, jaký jsem měl možnost shlédnout. Hraje v něm lehkou dívku na telefon, která marně hledá lásku a sebeúctu. Když k tomu přidám, že v době natáčení to byla neobyčejně krásná žena, tak mi nezbývá než dát plné hodnocení. Mám pro ni prostě slabost. ()

vitekpe

Jestli chcete vedet proc je Elizabeth Taylor pravem povazovana za "tu jednu z nejkrasnejsich", sahnete klidne po tomto kousku a uvidite na vlastni oci. :-) - Film je standardni us drama "ala sedesatky", ktere nicim neprekvapi, ale neublizi... :-) ()

kleopatra

"Vítej do klubu Gloriiných milenců, scházíme se jednou ročně na stadionu"...... to zamilovaný muž na adresu své dívky neslyší rád a tak Glorii, která vztahem k němu udělala tlustou čáru za dosavadním životem, opět připomene, kam patří. Glorie tak musí přehodnotit vztah nejen k němu, ale i k matce, ke kamarádovi, který jí po každém "pádu" poskytne rameno na vyplakání, a nakonec i sama k sobě, když přizná nahlas, za co a proč si může sama. Za Glorii "na povrchu samý sex, uvnitř touha po sebeúctě" Liz právěm získala Oscara. ()

• Elizabeth Taylor najskôr odmietala vo filme hrať. Nakoniec však úlohu prijala, ale pod podmienkou, že vo filme dostane úlohu aj jej manžel Eddie Fisher, ktorý stvárnil postavu Stevea Carpentera. (Michal74)
  • Výroba filmu bola od 7. marca do 18. apríla 1960 prerušená kvôli štrajku združenia filmových hercov. (Michal74)
  • Film sa nakrúcal v New Yorku a okolí, vrátane Greenwich Village, Fifth Avenue, Stony Point, Elmsford, Larchmont a Long Island. (Michal74)

Elizabeth Taylor: 1932 – 2011

Elizabeth Taylor: 1932 – 2011

24.03.2011

Dlouhodobým problémům se srdcem včera podlehla jedna z největších filmových legend. Právě když se studio Sony Pictures snaží vrátit královnu Kleopatru na plátna kin (po Jamesi Cameronovi a Paulu… (viac)