Koncert Evy Urbanové a Karla Gotta v Lucerně 2010

(koncert)
Hudobný
Česko, 2010, 80 min

Karel Gott vyjel opět v roce 2010 na turné potěšit své fanoušky a vzal s sebou jedinou umělkyni, Evu Urbanovou. Vznikl tak koncert hvězd, který se už pravděpodobně v tomto obsazení nikdy nebude opakovat. Karel Gott a Eva Urbanová zazpívali i v pražském Velkém sále Lucerny a to hned dvakrát - 9. a 10. listopadu, kdy vznikl i tento televizní záznam. Jejich společné česko-slovenské turné odstartovalo naprosto vyprodaným koncertem 1. 10. v Pardubicích a setkávalo se pak celou dobu s obrovským zájmem. A není se čemu divit. Na diváky čekal téměř tříhodinový program, ve kterém se Eva Urbanová na pódiu střídala s Karlem Gottem. Zazněly samozřejmě i společné duety. Zahajovací a zároveň společná skladba je z muzikálu Fantom opery, pak následují v podání Evy Urbanové populární písně a rockové až heavy metalové skladby. Karel Gott má připravenou "procházku" celým svým repertoárem (Lady Carneval, Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Dám dělovou ránu, Být stále mlád nebo semaforskou: Oči sněhem zaváté, Pretty Woman atd). Oba dva umělce doprovázel Boom!Band Jiřího Dvořáka. (oficiálny text distribútora)

Kulmon

Jak mocná je ruka střihače ... Z tohoto záznamu bych pochopil, že Eva Urbanová zde byla jen nevýznamné křoví Božského Karla. Hluboký omyl. Byl jsem 1.10. na koncertě v Pardubicích a v první části se pravidelně stříhali. Po přestávce to bylo v Karlův prospěch tak 60:40. Pokud jde o aplaus, tak Eva Urbanová dokonce sklízela větší. To nebylo dáno ani tak Karlovým výkonem, který byl jak jinak než excelentní, ale spíše jeho kratšími písněmi. Každopádně i v roce 2010 je Karel nedostižitelný a děkuji mu, že mi připravil krásný zážitek. Prostě Bůh. ()

otík

No nevím. Karel ve svých 70 letech odzpíval jeden z posledních koncertů, kde mu to pěvecky ještě velmi dobře šlo, Urbanová má sice hlas jako zvon, ale její samotné písničky jsou tak trochu zvláštní a společně s Gottem to prostě nesedí. Vrcholem občas nepodařeného výběru písní bylo přezpívání písní od Queenů, tady to od Urbanové bylo vyloženě trapné. Asi bych to uzavřel tím, že když zpíval Gott, tak paráda, jinak spíš nepodařené až úsměvně trapné. ()

Stíba

Na živo jsem tenhle koncert bohužel prošvihl ale vychutnal jsem si ho alespoň v televizi. Zdálo se mi to sice komerčně dost přepálené ale moje náklonost k mistrovi udělal své a tak jsem překousl i adaptace metalových písní a podobné kousky. Byl sem zvědavý na úlohu Evy Urbanové ale jak se ukázalo byl to spíš takový bezvýznamý experiment bez výraznější špetky silěnjšího kouzla. Ale co, Karel je stále svůj a na tom mi nejvíc záleží! :-) ()

jprmusic

To, že se mistr neustále udržuje ve velmi solidní formě mě nepřekvapuje, příjemně mě překvapila paní Urbanová, a to především písničkami od skupiny Nightwish - z fleku by mohla nahradit Tarju. Dobrej koncert. ()

triatlet

Výhodou televizního záznamu je střih. Podařilo se sestříhat koncert tak, že Gott hlavně zpívá a nemluví - což je pozitivum. Pokud by střihač zcenzuroval i parodii na Queeny, pak bych si záznam užil mnohem víc. ()