Romantická, ale hlavně úsměvná pohádka o jednom až příliš slušném princi a o princezně, která se nechtěla učit. V jednom království žil princ Petr, který byl až příliš velký dobrák. Takhle přeslušný hoch by na trůn snad ani usednout nemohl, a tak s tím měl jeho tatínek král nemalé starosti. V docela jiném království žila v ten samý čas princezna Lenka, kterou nebavilo učení. A právě s tím měl zase pro změnu trápení její tatínek, pochopitelně také král. Není vůbec divu, že se z toho jeho všemožného starání a rozčilování zrodil nápad založit školu. Jste-li náhodou panovník, nemůžete pochopitelně založit jen tak nějakou obyčejnou školu, vy musíte založit školu jinou, třeba takovou, která dokáže přivést na váš zámek prince z nejširšího okolí. A tak založíte prostě školu princů. I stalo se tak. A opravdu přijeli vážení princové a opravdu začali chodit do školy, no, častěji spíš za ní. V jednu chvíli se potom, docela náhodou, potkala princezna Lenka s princem Petrem. Nemůžeme se divit, že se princezna nejdřív vydávala za zámeckou kořenářku, však princ Petr se také nepředstavil jako princ, ale jako svůj vlastní pobočník. Samozřejmě z toho následně vznikla celá řada spletitých situací, zvlášť když do děje vstoupil i skutečný Petrův pobočník a taky opravdická babka kořenářka. Ani to ale nebylo všechno, odehrálo se ještě mnohé, například jeden útěk, několik soubojů a... šťastný konec? To už bychom ale prozrazovali příliš... Řekněme si raději, že na zdárném výsledku pohádky, jejíž hlavní předností je humorný nadhled, má značný podíl především režisér Roman Vávra a scenárista Miroslav Adamec, ale určitě i kameraman Miloslav Holman a již zmiňovaní herci. Z nich si jmenujme alespoň Matouše Rumla jako prince Petra a Sarah Haváčovou v roli Lenky, oba krále, které si s chutí zahráli Jiří Lábus a Oldřich Navrátil, pobočníka a kořenářku Pavla Lišky a Zdeny Hadrbolcové a tým dalších princů, učitelů, pokladníků a knihovníků, z nich na sebe upozorňuje např. Petr Čtvrtníček v postavě královského rádce. (oficiálny text distribútora)

BigBrother

O něco lepší než Peklo s princeznou. Ale jinak ve všech ohledech průměrné dílo, které trpí typickými neduhy upadajícího žánru "české pohádky": v tomto případě především absencí dramaturgie a odfláklým, nenápaditým scénářem. ()

Zirael

Čím se Sarah Hlaváčová kvalifikovala na roli princezny je mi záhadou, dobrá výslovnost ani princeznovský vzhled to evidentně nebyl. Děj byl poněkud vykradený z jiných pohádek. Jediné co nebylo opsané od jinud byl konec, který mě osobně přišel tak trochu divný. Dvě hvězdičky dávám za sympatického Matouše Rumla a Pavla Lišku, který snad poprvé nehrál idiota. ()

Carnosaurus

Příjemná oddychovka, která prakticky postrádá vyloženě zápornou postavu a zápletka se soustředí především na to hezké. Spoustě lidem se to nemusí líbit, ale podobné filmy plné optimismu, kde se něděje vůbec nic zlého a zároveň jsou vtipné, se občas hodí. Princezna byla netradiční, ale sympatická a Pavel Liška ve formě. A princ Petr byl zkrátka dobrej pohodář :) To, že pohádka postrádá prakticky jakýkoliv vypointovaný konflikt neznamená, že by musela být špatná. Je i spousta jiných věcí, kvůli kterým se na ní dá dívat. ()

jecmen2

Nevím, proč je tu tolik negativních komentářů. Když se na to kouknu z globálu, je to moc pěkná pohádka, která je výjmečná tím, že podle mého pokračuje v tradici českých pohádek. Škola princů si zaslouží 3* už jen proto, že je milá, tradiční, vtipu není přespříliš a celkově ta pohádka nevyzní "zbytečně". ()

Nugat

Pohádka až tak nenudí, nová princezna a výborný Ruml. Občas rušila hudba, a dialogy by si taky zasloužili lepší obraty. ()

lada32

Daleko lepší jak šdědrovečerní Peklo s princeznou.Návrat k nečekané normálnosti.Tvůrcům poděkovat za absenci šišlajících čertů a jiných kravin.Skvělí rádcové,Lábus,exteriéry,normální Liška.Nepovedlo se finále se šermující princeznou.Jinak ok. ()

kpt.Marťas

Docela dobrý. Místy vtipný, zábavný, příjemný, místy trapný. Jenom by to chtělo použít nějaké jiné schéma, než zase to ze Šíleně smutné princezny. Letos o Vánocích jsem ho viděl už třikrát. ()

tribys

Tři hvězdičky s tím, že je to jedna z nejvydařenějších pohádek z ČR poslední doby. Takže ty tři hvězdičky jsou trochu smutné... ()

BlackMolla

Myslím, že toto je jedna z těch lepších novějších českých pohádek. Matouš Ruml a Pavel Liška tam opravdu padli. Já si u toho hezky odpočala a docela se i pobavila, takže dávám 4 hvězdy. ()

Himbajz

Je to taková zas jiná pohádka. Ruml se s tím vypořádal dobře, a je vidět, že to není jen Lexa. Celkově mu všechny pohádky sednou. bavil jsem se, líbilo. Je princezna "huhla" ta mě nenadchla. Něco s mandlema, nebo neumí dýchat? :-(. No, ale ona se určitě rozjede. Budem držet palce. ()

tulrika

Pohádku jsem viděla teprve nedávno. Nebylo to špatné, ale úplně mě ničilo, jak si princezna šlape na jazyk. Zkazilo to celou pohádku. ()

I.ball

Televizní pohádka s chudou výpravou, 'nedonošeným' scénářem a princeznou s vadou řeči. K nedělnímu obědu ano, na večerní pokoukání nikdy více. A ani jedna písnička - jaká škoda. 50%. ()

tulen

Blbosti tu mají vysoká hodnocení a povedná normálni, příjemná pohádka jen něco přes 50% ? Dal bych 4, ale tahle za 5. ()