Aktualizácia starej ľudovej balady o otcovi a jeho troch dcérach. Starý Majda po vyvlastnení jeho majetku hľadá útočisko u svojich troch dcér, ktoré kedysi sám poslal do kláštora, aby nemusel deliť statok. Jedine najmladšia dcéra je aj napriek vyhosteniu z kolektívu svojich radových sestier ochotná sa oňho postarať. (STV)

reiser

Film zobrazujúci starú ideológiu (už samotné to slovo nenávidím), ktorá je pohlcovaná ideológiou novou, resp. náboženstvo vs. komunizmus, nám ukazuje kto mal v daných časoch jasne navrch. Téma je to dobrá, na starých slovenských hercov nedám dopustiť, ale viem si predstaviť tento film o niekoľko desiatok minút dlhší a niektoré veci rozpitvať hlbšie, napr. príbeh starého Majdu, ktorý bol (aj keď je uvádzaný ako hlavná postava filmu) oproti hlavnej téme odsunutý na vedľajšiu koľaj. ()

PTuranyi

Výborný film využívajúci alegóriu piesne a zároveň zobrazenie neľahkého osudu rehoľných sestier po zrušení náboženských rádov a kláštorov. Sledujeme smutný osud kulaka Majdu, ktorého režim zbavil domova presídlením do neexistujúcej obce.  Po nezhode so synom zostáva sám a hľadá útočisko u svojich dcér, ktoré kedysi prinútil vstúpiť do kláštora, aby mohol celý majetok odkázať synovi. Dcéry ho jedna po druhej odmietajú až na tú najmladšiu. Zároveň sme svedkami jednania súdruhov s kolektívom rádových sestier, ktoré sú síce najpracovitejšie zo všetkých kolektívov, ale stávajú sa terčom ideologickej šikany. Stret so svetom mimo kláštora neprináša len kolektívne problémy, ale aj osobné dilemy medzi svetským a náboženský či osobným a kolektívnym. Neveselá atmosféra je postavená na výborných hereckých výkonoch a výstižne dokresľovaná ľudovou piesňou, ktorú si neustále pospevuje miestny blázon Janohop. ()