Veselá pohádka s písničkami o kouzlech a zamotaném pátrání po zmizelém baronovi.  Stačila jedna malicherná hádka, trocha roztržitosti a paní Valentýna z knížecího rodu Rybenských omylem začarovala svého snoubence barona Lumíra Mokřenského do podoby osla. Takový malér je ovšem třeba utajit, zvlášť, když Valentýna nemá potuchy, jak kouzlo zvrátit. Raději dovolí, aby si všichni mysleli, že jí Lumír před svatbou utekl a že osla chová jako domácího mazlíčka. Valentýnin bratr kníže Lev zuří, neboť plánovaným sňatkem mělo konečně dojít k naplnění jeho celoživotního snu: propojení rybníčků Mokřenských a Rybenských v jeden velikánský chovný rybník! Proto záhy nabídne ruku své dcery Adélky Lumírovu bratrovi baronu Rudolfovi. Adélka se však před časem zamilovala do sympatického cizince Eduarda a on její city nadšeně opětuje bez ohledu na jazykovou bariéru. Kníže Lev má však oči všude a nepřipustí, aby mu nějaký přivandrovalý frajírek mařil velkolepé rybníkářské plány: Adélka si musí vzít Rudolfa a basta! Eduarda taková zpráva samozřejmě nepotěší a ve zlosti se s Adélkou rozejde. Tetičce Valentýně tak přibývá jedna starost za druhou. Zatímco se snažila pomoci mladé dvojici a uchlácholit knížete Lva, zmizel její milovaný osel neznámo kam. A jakoby toho nebylo dost, neodbytný všetečný Rudolf vytrvale slídí po stopách svého bratra Lumíra v místě jeho posledního známého pobytu – tedy na zámku Rybenských. Navíc už netrvá na sňatku s Adélkou, ale začal projevovat nevítanou přízeň právě ustarané Valentýně! Takový zmatek snad nedokáže vyřešit ani s pomocí kouzel… (oficiálny text distribútora)

Black-star

Pěkná, vtipná osvěžující a svérázná pohádka o lásce a kouzlech jedné popletené čarodějky. Všechno by bylo únosné a i sympatické až na jedinou vadu na kráse a tou je paní neherečka MARTHA ISSOVÁ - neumí a neumí hrát, své texty odříkává jak když neumí do pěti počítat bez citového zabarvení a spíš všechny věty říká jak otázky - prostě ta mi úplně pila krev. Problém je že všude hraje stejně a ještě to hraje tak, že ji člověk nevěří jediné slovo. Proto jen 2 hvězdy. ()

Ezis

Mně se tahle pohádka celkem líbila i přes ty pitomé písničky, přesto, že nemám ráda Marthu Issovou a přesto, že jsem anglistka a vyskakovala jsem do stropu z toho, že Angličan mluví s americkým přízvukem. I když tedy měl velice dobrou výslovnost. Mimochodem, skoro mě mrzelo, že tetička Valentýna si nakonec vzala svého původního snoubence - tolik se mně líbila s jeho bratrem, tedy Jaromírem Dulavou... Napoprvé jsem z téhle pohádky byla na rozpacích, ale protože jsem ji od té doby viděla ještě několikrát a pokaždé se mně docela líbila (když jsem přeskočila písničky), dala bych jí čtyři hvězdičky - jednak za to, že je v porovnání s ostatními současnými pohádkami milá, neokázalá, vkusná a plná zajímavých drobností, a hlavně za mou oblíbenou Libušku Šafránkovou, která má šarm a elegantní pohyby, dokonce i když předvádí rozcvičku. Ale nakonec jsem se rozhodla jen pro tři hvězdičky - pohádko, to máš za to, jak jsi na konci pochválila Adélku za to, že zhubla. Proč by propána jednou za čas nemohla být hezkou nazvána i princezna baculatá? - Přijde mně, že tak jako jsou pracovní scény v pohádkách dokladem toho, jaké hodnoty byly vnucovány Čechům v druhé polovině dvacátého století, tak jednou bude tahle pohádka dokladem toho, jaké hodnoty zdůrazňovala dnešní doba. ()

Eisenmann odpad!

Nalezl-li snad někdo rozumný důvod, proč tento výplod děsivé fantazie televizních tvůrců pustit svým dětem, považuji ho za blázna. Jak dokáží některá díla zničit úroveň jinak skvělých herců, jako je Bohumil Klepl a Libuše Šafránková, je až k neuvěření. Tímto filmem opět tvůrci přispěli k definitivní a neodvratitelné terminaci kvality českých filmových a televizních pohádek, přičemž není tomu tak dávno, kdy rozdíly byly minimální a dodnes si jistě mnozí vzpomeneme na pěkné televizní příběhy pro děti. Tomu je však již nejspíš konec. Smutné, tragické... Tohle je zavrženíhodný pokus. ()

togaf

V každé pohádce je nějaký záporák - čarodějnice, čerti, strašidla nebo aspoň zlý král. V Kouzelné tetičce Valentýně ne. Je tu jen princezna, která chce zhubnout a princ z Anglie. A k tomu zpívají infantilní písničky, možná to bylo to chybějící Zlo. Ale Šafránková je neodolatelná, stejně jako česko-anglická mluva sira Eduarda. Je to taková milá jednohubka na nedělní odpoledne. Opakované shlédnutí ale nedoporučuji. ()

honajz

Uf. Jako tohle ne. Vážně nijak extra pohledná Martha Issová, hrátky s angličtinou, připotroublé písničky snad každé dvě minuty, snaha o humor a příběh, který by vystačil tak na dvacet minut. Na Libušku samozřejmě nedám dopustit, ale vachrlatý scénář ani ona neutáhne. A Bob Plesl je tam proto, že zrovna zářil v estrádách a show na Primě? (A jeho dalekohled dokáže přijímat i hlas na dálku?) ()

• Natáčení probíhalo na zámku Dětenice, záběry Sluneční brány byly filmovány na zámku v Hořovicích. (rakovnik)